جزئیات بخشودگی جرایم مالیاتی اعلام شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، معاون سازمان امور مالیاتی از بخشش جرایم همه مؤدیانی که تا انتها مهرماه 98 برای پرداخت اصل مالیات اقدام کنند، خبر داد.

جزئیات بخشودگی جرایم مالیاتی اعلام شد

به گزارش ایسنا، محمد مسیحی اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی در راستای اقدامات موثر در سال تولید و حمایت از کالای ایرانی، تصمیماتی را برای حمایت از عمده مؤدیان مالیاتی و به طور ویژه برای بخش تولید اتخاذ کرد که در قالب بخشنامه ای ابلاغ شد. بر اساس این بخشنامه مقرر شد همه مؤدیان مالیاتی حقیقی و حقوقی غیردولتی که تا انتها مهرماه 98 اقدام به پرداخت بدهی مالیاتی خود کنند 100 درصد جرایم مالیاتی آن ها بخشوده شود و به تناسب تاخیری که تا انتها سال داشته باشند به ازای هر یکماه برای بخش های تولیدی دو درصد و برای سایر بخش ها چهار درصد از مالیات آن ها کم خواهد شد و این بخشنامه تا انتها سال جاری ادامه دارد.

وی گفت: قاعده بازی بر اساس بخشش مالیاتی در راستای عفو و فراهم کردن شرایط برای واحدهای تولیدی و نظام مند شدن قانون مالیات تعریف شده است و مؤدیانی که به قانون تمکین می کنند از راستگویی خود منفعت خواهند بود و آن هایی که اظهارات خلاف قانون دارند و دروغ بگویند بر اساس این بخشنامه ضرر خواهند کرد و قاعده بازی بر اساس صداقت خوداظهاری خواهد بود.

مسیحی گفت: به طور مثال اگر مؤدی، مالیاتی برای سال 95 داشته باشد اگر اصل بدهی مالیات اعم از مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم را پرداخت کند تمام جرایم مالیاتی قابلیت بخشودگی 100درصد دارد.

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این بخشنامه در سال های بعد تکرار نخواهد شد، تاکید کرد: در سال بعد تفویض اختیار به استان ها کاهش خواهد یافت و درصد بخشودگی تغییر و نظام مند برخورد خواهد شد بنابراین بهتر است که فعالان مالی از این فرصت استفاده کنند.

مسیحی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اظهار کرد: در سازمان امور مالیاتی به دنبال این هستیم که با تقویت ضمانت های اجرایی و با بازتعریف رابطه بین سازمان امور مالیاتی و فعالان مالی با مبارزه قاطعانه با فرار مالیاتی درکنار حمایت همه جانبه از تولید بتوانیم تمکین مالیاتی را با خوداظهاری افزایش دهیم.

وی شرح داد: با توجه به اینکه مالیات بهترین ابزار تامین مالی دولت ها و قدرت ذاتی دولت هاست؛ بنابراین راهبرد سازمان مالیاتی این است که باید محدود، مشروط و کاهنده باشد.

به گفته معاون سازمان امور مالیاتی، مالیات بر ارزش افزوده در 160 کشور اجرا می شود و در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز از ابتدای 2018 آن را عملیاتی کرده اند و در نظام مطلوب اجرایی نباید فعال مالی از محل سرمایه در گردش، مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند بلکه باید در حلقه به صورتی پرداخت کند که در نهایت به مصرف کننده برسد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2039

به "جزئیات بخشودگی جرایم مالیاتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بخشودگی جرایم مالیاتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید