جایگاه هوآوی به عنوان اولین برند در حوزه 5جی هم چنان پابرجاست

به گزارش نوای پرنده پارسی، شرکت هوآوی گفت پیروز شده است تا کنون 46 قرارداد تجاری در زمینه توسعه شبکه 5G در سراسر جهان منعقد کند.

جایگاه هوآوی به عنوان اولین برند در حوزه 5جی هم چنان پابرجاست

هوآوی که به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی جهان شناخته می شود، تا به حال بیش از صد هزار ایستگاه 5G به کشورهای مختلف جهان ارسال کرده و رتبه اول جهانی در این حوزه را در اختیار دارد.

هوآوی برای ایجاد شبکه 5G تجاری در چین نیز از آمادگی کامل برخوردار است. بنا بر گزارش ها، هوآوی در فوریه سال 2018 پیروز شد اولین تماس 5G در جهان را برقرار کند. اخیراً نیز وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین مجوز استفاده تجاری از شبکه 5G را برای اپراتورهای بزرگ این کشور صادر کرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده تحریم های اخیر آمریکا علیه هوآوی نتوانسته بر عزم این شرکت برای گسترش فعالیت های خود تاثیر خاصی بگذارد. کشورهای مختلف جهان نشان داده اند تمایل دارند از فناوری هوآوی برای توسعه شبکه مخابراتی خود استفاده کنند. از همکاری های چندین کشور با هوآوی می شود به این موارد اشاره کرد:

مالزی؛ استفاده از هوآوی تا حد ممکن

نخست وزیر مالزی در خصوص تاثیر تحریم های آمریکا بر فعالیت هوآوی در این کشور، به رسانه ها گفته است: ما سعی داریم تا از فناوری هوآوی تا آنجا که امکان پذیر است، استفاده کنیم.

هوآوی همکاری گسترده ای با اپراتور بزرگ مالزی (Maxis) در زمینه توسعه شبکه 5G در این کشور دارد. همچنین هوآوی دفتر مستقلی در مالزی داشته و فروش گوشی های این شرکت در مالزی نیز به خوبی انجام می شود.

برزیل؛ ادامه فعالیت هوآوی بدون مشکل

معاون رئیس جمهور برزیل به رسانه ها اعلام کرده است دولت این کشور هوآوی را از برنامه های خود برای توسعه شبکه 5G در برزیل، خارج نخواهد کرد. با توجه به اینکه برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین را در اختیار دارد، این موضوع می تواند دستاورد بزرگی برای هوآوی باشد.

اخیراً رئیس جمهور آمریکا در دیدار با رئیس جمهور برزیل خواستار این شده بود که کشورها از فناوری و تجهیزات هوآوی برای شبکه های مخابراتی خود استفاده نکنند. از نظر دونالد ترامپ، تجهیزات هوآوی نفوذپذیری و خطر امنیتی بالایی دارند. این در حالی است که هوآوی بارها اعلام کرده است که تجهیزات این شرکت هیچ مشکل امنیتی ندارند.

به هر حال به نظر می رسد سیاست های آمریکا بر برزیل تاثیری نداشته است؛ چرا که در ماه قبل رئیس جمهور برنامه ای برای کنار گذاشتن هوآوی ندارد و سال آینده شبکه 5G را با کمک این شرکت توسعه خواهد داد.

گفتنی است که بخش گوشی های موبایل هوآوی نیز در برزیل مجدداً فعال شده است و گوشی های این شرکت در این کشور فروخته می شوند. هوآوی اعلام کرده برنامه هایی نیز برای تولید گوشی در خاک این کشور دارد.

اتحادیه آفریقا؛ 5G در کنار هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و...

هوآوی و اتحادیه آفریقا توافق نامه ای را امضا کردند که در آن به توسعه همکاری در حوزه های پهن باند، اینترنت اشیا، رایانش ابری، هوش مصنوعی و شبکه 5G اشاره شده است. انتظار می رود حدود 660 میلیون آفریقایی تا سال 2020 به گوشی های هوشمند دسترسی داشته باشند. این اتفاق می تواند بازار بزرگی را برای شرکت های مخابراتی همچون هوآوی ایجاد کند.

علی رغم تحریم های آمریکا کشورهای مختلف جهان، خصوصاً کشورهای در حال توسعه، به استفاده از فناوری هوآوی تمایل نشان می دهند.

روسیه؛ همکاری استراتژیک

هوآوی با بستن قرارداد با شرکت مخابراتی روسیه (MTS ) اعلام کرده که در سال آینده شبکه 5G را در این کشور پهناور توسعه خواهد داد. این توافق در مسکو و توسط رئیس جمهور دو کشور به امضا رسیده است.

نزدیکی سیاسی این دو کشور باعث می شود تا این توافق اهمیت بالایی داشته باشد. Guo Ping از مدیران ارشد هوآوی، این توافق را بسیار راضی کننده توصیف کرده و آن را دارای اهمیت استراتژیک بالایی دانسته است.

بی شک توافق این دو کشور بزرگ، سیاست های آمریکا علیه هوآوی را تضعیف خواهد کرد. پیش بینی می شود اولین اجرای شبکه 5G به صورت پایلوت در روسیه با همکاری هوآوی و اپراتور MTS در سال 2019 یا 2020 به انجام برسد.

2121

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1431

به "جایگاه هوآوی به عنوان اولین برند در حوزه 5جی هم چنان پابرجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه هوآوی به عنوان اولین برند در حوزه 5جی هم چنان پابرجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید