توقف رشد سیم کارت در کشور، ضریب نفوذ موبایل ثابت ماند

به گزارش خبرنگاران، براساس آمار و اطلاعات منتشر شده از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات که در پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار داده شده است، وضعیت رشد دسترسی موبایل در کشور تقریبا به اشباع رسیده و ضریب نفوذ این فناوری ارتباطی نسبت به سال گذشته، بدون تغییر باقی مانده است.

توقف رشد سیم کارت در کشور، ضریب نفوذ موبایل ثابت ماند

آمارها نشان می دهد که هم اکنون تعداد 90 میلیون و 556 هزار و 793 مشترک موبایل در کشور به ثبت رسیده و ضریب نفوذ این فناوری در کشور 110 درصد است. در همین حال 82.64 درصد جاده های کشور از جمله جاده های اصلی، فرعی و ریلی تحت پوشش موبایل قرار دارند.

این درحالی است که تعداد مشترکان موبایل در سال 96 حدود 88.5 میلیون نفر بود و ضریب نفوذ موبایل در این سال نیز 110 درصد گزارش شده است.

براساس این آمار، تعداد مشترکان تلفن همراه در سال 92 حدود 64 میلیون نفر بود که در سال 93 به 71 میلیون، در سال 94 به 76 میلیون و در سال 95 به 83 میلیون نفر رسید و طی این سالها روند رو به رشد چشمگیری را در خصوص افزایش تعداد مشترکان موبایل و رشد سیم کارت شاهد بودیم.

درهمین حال ضریب نفوذ موبایل در سال 92 حدود 83 درصد و در سال 93 حدود 91 درصد بوده است. همچنین درسال 94 ضریب نفوذ موبایل به 96 درصد و درسال 95 ضریب نفوذ به 104 درصد رسیده است.

شواهد نشان می دهد که درسال 96 و 97 (تاکنون) ضریب نفوذ موبایل درکشور حدود 110 درصد گزارش شده که این رقم از توقف رشد و نیز اشباع شدن جامعه از دسترسی به موبایل حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توقف رشد سیم کارت در کشور، ضریب نفوذ موبایل ثابت ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف رشد سیم کارت در کشور، ضریب نفوذ موبایل ثابت ماند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید