ترامپ وعده نابجایش به رهبر یک کشور خارجی را تکذیب کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس جمهور امریکا انتشار گزارش وعده نابجایش به رهبر یک کشور خارجی را تکذیب کرد؛ مناقشه ای که یک مقام اطلاعاتی امریکا را به شکایت از ترامپ وا داشته است.

ترامپ وعده نابجایش به رهبر یک کشور خارجی را تکذیب کرد

این گزارش همزمان با حضور بازرس کل سازمان های اطلاعاتی آمریکا در کنگره برای ارائه یک گزارش محرمانه درباره شکایت یکی از کارکنان اطلاعاتی منتشر شد.

بر اساس گزارشی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، یک مامور اطلاعاتی از وعده های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به یک رهبر خارجی نگران شده و به همین خاطر به مایکل اتکینسون، بازرس کل سازمان های اطلاعاتی آمریکا شکایت نموده است.

به گزارش واشنگتن پست این شکایت ماه گذشته میلادی ارائه شده است. ترامپ در هفته های پیش از انتشار این گزارش، با رهبران پنج کشور شامل روسیه، قطر، پاکستان، کره شمالی و هلند ارتباط داشته است.

یک مقام سابق به همین نشریه گفته است مکالمه ترامپ و این رهبر، از پشت تلفن اجرا شده است

با این حال دونالد ترامپ این گزارش را کذب خوانده است.

دموکرات های کنگره خواستار دریافت متن کامل شکایت مطرح شده هستند اما بر اساس گزارش های رسانه های آمریکایی، کاخ سفید و وزارت دادگستری به مدیر اطلاعات ملی دستور داده اند از این کار ممانعت کند.

به گزارش بی.بی.سی، بر اساس توضیحات ارائه شده از طریق مایکل اتکینسون، این شکایت بیانگر یک مشکل جدی و نقض قانون در رابطه با اطلاعات فوق محرمانه آمریکا بوده است.

اما اطلاعات بیشتر مانند هویت فرد شکایت نماینده، رهبر خارجی مورد اشاره و ماهیت وعده ارائه شده از طریق ترامپ منتشر نشده است.

ترامپ در واکنش به این گزارش در توییتر نوشت: یک گزارش خبری دروغ دیگر منتشر شد. اتفاقی که قرار نیست هرگز انتها یابد.

ترامپ گفت که می داند، هر بار که با یکی از رهبران خارجی صحبت می نماید، افراد زیادی از سازمان های اطلاعاتی آمریکا و همین طور کشورهای خارجی صحبت های او را استراق سمع می نمایند.

او در توییت دیگری نوشت: با دانستن این مسائل آیا کسی هست که انقدر احمق باشد که باور کند من در یک چنین ارتباط تلفنی شدیدا شلوغی موضوعی نامناسب را خطاب به رهبر یک کشور خارجی مطرح کنم؟ من به هر شکل کاری را که دست انجام می دهم و تنها در راستای مصلحت آمریکا عمل می کنم!، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2369

به "ترامپ وعده نابجایش به رهبر یک کشور خارجی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ وعده نابجایش به رهبر یک کشور خارجی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید