ترامپ فرمان تحریم مداخله کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحت فشار و انتقاد شدید ناشی از چگونگی برخورد با دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا یک فرمان اجرایی را برای تقویت امنیت انتخابات از طریق وضع تحریم بر کشورها و افراد خارجی مداخله کننده در فرآیند انتخاباتی امضا کرد.

ترامپ فرمان تحریم مداخله کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد

این فرمان اجرایی که تنها هشت هفته پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره در ششم نوامبر صادر شد، با انتقاد فوری قانون گذاران جمهوری خواه و دموکرات روبرو شد چرا که به باور آنها چنین دستوری بسیار دیر و بسیار ناکافی است. ترامپ این فرمان را پشت درهای بسته و بدون حضور هیچ خبرنگاری امضا کرد که فاصله دریافت آشکار وی از روال گذشته اش در موارد مشابه است.

در همین رابطه جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ گفته است که تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی ها، محدود کردن تراکنش های مالی خارجی، محدود کردن دسترسی نهادها و موسسات به نظام ملی آمریکا و جلوگیری از سرمایه گذاری شهروندان آمریکایی در شرکت های مرتبط با مداخله در انتخابات آمریکا است.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند برخی گروه ها و سازمان های تحت پشتیبانی کرملین کوشش کردند شانس ترامپ را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 و ورود وی به کاخ سفید در برابر هیلاری کلینتون رقیب دمکراتش افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 240

به "ترامپ فرمان تحریم مداخله کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمان تحریم مداخله کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید