ترامپ بار دیگر اروپا را با تعرفه های گمرگی بالا بر تولیدات خودرو تهدید کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس جمهور آمریکا در ملاقات با رئیس کمیسیون اروپایی در حاشیه اجلاس مالی داووس بار دیگر این اتحادیه را به اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر تولیدات خودروی اروپا تهدید کرد.

ترامپ بار دیگر اروپا را با تعرفه های گمرگی بالا بر تولیدات خودرو تهدید کرد

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان تی وی آلمان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر اتحادیه اروپا را به اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر فراوریات خودروی این اتحادیه تهدید کرد.

وی در حاشیه پنجاهمین اجلاس مالی داووس و در ملاقات با اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی درباره توافق احتمالی اتحادیه اروپا و آمریکا در این باره سخن گفته و تاکید نمود که در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا در زمینه تجاری مسئله اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر فراوریات خودروی اروپا بسیار جدی است. ترامپ در عین حال تاکید نمود که انتظار توافقی با اروپا در این راستا را دارد.

پنجاهمین اجلاس نشست سالانه داووس در روزه ای 21 تا 24 ژانویه (اول تا 4 بهمن ماه) برگزار می گردد.

در پنجاهمین نشست داووس 2800 نفر شرکت خواهند کرد. رهبران و سران 53 کشور دنیا نیز در این اجلاس حضور خواهند یافت .

رئیس جمهور آمریکا همچنین تاکید نمود که اگر اروپا منصفانه رفتار کند هیچ مسئله ای وجود نخواهد داشت. فون در لاین هم در ملاقات با ترامپ تاکید نمود که هر دو کشور دوستان خوبی هستند. کمیسیون اروپایی بعد از این ملاقات اطلاع داد که به زودی مذاکرات جدیدی در واشنگتن شروع خواهد شد.

فون در لاین اعلام نمود که به اعتقاد وی یک رویکرد مثبت آمریکا و اروپا در مسائل تجاری می تواند وجود داشته باشد و این رویکردها در زمینه های تکنوبوژی، انرژی و بسیاری زمینه های دیگر خواهد بود.

ملاقات فون در لاین و ترامپ در حاشیه اجلاس داووس اولین ملاقات رسمی رئیس کمیسیون اروپایی با ترامپ بعد از عهده داری این سمت مهم اروپایی در اوایل دسامبر گذشته بود.

اعمال تعرفه های بالا بر فراوریات خودروی اروپا بخصوص کشور آلمان را در معرض خطر قرار خواهد داد.

فون در لاین، همچنین در سخنرانی خود در دومین روز اجلاس داووس اعلام نمود که می خواهد با یک سیستم تنظیم مرز برای گاز دی اکسید کربن از آب و هوا و اقتصاد اروپا حمایت کند. به گفته وی این طرح بخشی از پروژه بزرگ حفاظت از آب و هوای کمیسیون اروپایی موسوم به معامله سبز است.

رئیس کمیسیون اروپایی همچنین رهبران تجاری و سیاستمداران را تهدید به هزینه های اضافی در ازاری واردات مضر برای آبّ و هوا به اتحادیه اروپا کرد.

فون در لاین تاکید نمود که سیستم تنظیم مرز برای گاز دی اکسید کربن راهی برای حفاظت از آب و هوا و حمایت از شرکت ها در برابر رقابت ناعادلانه است.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین در شرح پروژه موسوم به معامله سبز گفت: این پروژه باید اقتصاد اتحادیه اروپا را به عنصری دوست با محیط زیست تبدیل کند و پیش بینی می نماید که اروپا تا سال 2050 نسبت به آب و هوا خنثی گردد.

براساس طرح آب و هوایی کمیسیون اروپایی موسوم به معاهده سبز این اتحادیه باید تا سال 2050 به منطقه ای بی طرف در زمینه زیست محیطی تبدیل گردد و فراوری گازهای گلخانه ای خود را به شدت کاهش دهد.

کمیسیون اتحادیه اروپا مصمم است در مقابله با تغییرات اقلیمی و فرایند رو به رشد افزایش دمای زمین، با وضع مقررات ویژه شرایطی را فراهم کند که تا 30 سال دیگر اقتصاد این اتحادیه بدون فراوری گازهای گلخانه ای عمل کند.

این به معنای خروج کامل از مصرف نفت، گاز و زغال سنگ در فراوریات مالی و حمل و نقل کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 بهمن 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3396

به "ترامپ بار دیگر اروپا را با تعرفه های گمرگی بالا بر تولیدات خودرو تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر اروپا را با تعرفه های گمرگی بالا بر تولیدات خودرو تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید