تحقق اهداف قانون هوای پاک موضوعی فرابخشی و ملی است

به گزارش نوای پرنده پارسی، شهر: شهردار تهران در آیین کاشت نهال در بوستان پردیسان گفت: تحقق بخشی از اهداف قانون هوای پاک از عهده و اراده شهرداری تهران خارج است.

تحقق اهداف قانون هوای پاک موضوعی فرابخشی و ملی است

به گزارش خبرنگار شهر، پیروز حناچی عصر سه شنبه- 19 اسفند-در آیین کاشت نهال در هفته منابع طبیعی که در پارک پردیسان با حضور رییس سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار می شد، در جمع خبرنگاران گفت: در هفته منابع طبیعی به رسم هر ساله در آستانه فصل اعتدال طبیعت، مراسمی برای ترویج درختکاری که یکی از راه های کاهش آلودگی هوای تهران است برگزار می گردد .

او اضافه کرد: در طرح جامع تهران که از سال 1349 به بعد اجرا شد، چند تپه سبز دیده شده بود خوشبختانه هنوز این تپه های سبز موجود هستند تپه های چیتگر، پردیسان، لویزان و عباس آباد هنوز سبز هستند . این فضاها نقش ریه های تنفسی شهر تهران را دارند. سنت حسنه درختکاری می تواند نجات دهنده تهران باشد.

او در ادامه گفت: بر اساس قانون هوای پاک معروف به نفس 18 دستگاه در کاهش آلودگی تهران نقش دارند. اصلی ترین موضوعی که در این قانون دنبال می گردد کاهش آلاینده ها و کنترل آنها در تهران است. در کلانشهرهایی آلودگی و ترافیک دو مشکل عمده است. توسعه فضای سبز و کاهش مصرف سوخت های فسیلی نقطه هدف ما و توسعه حمل و نقل عمومی با هدف رسیدن به اهداف قانون هوای پاک هم در دستور کار است.

شهردار تهران با بیان اینکه تحقق اهداف قانون هوای پاک موضوعی فرابخشی و ملی است، گفت: بخشی از این اقدامات در قانون هوای پاک ، حاکمیتی است و از عهده و اراده شهردار تهران به تنهایی بر نمی آید اما شاید با پشتوانه هایی حقوقی و قانونی که بر عهده سازمان حفاظت از محیط است، بتوان به این اهداف رسید. همان طور که می دانید نسل اول اتوبوس های برقی در آستانه ورود به تهران است و باید کاری کنیم که طی ده سال آینده همه اتوبوس های فعال در شهر برقی شوند . برای کنترل آلودگی هوا، راهی جز این نیست. این نقشه راه شهرداری در تهران است و باید در این زمینه به نتیجه برسیم.

خبرنگار: اکبر بیاتی

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6371

به "تحقق اهداف قانون هوای پاک موضوعی فرابخشی و ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق اهداف قانون هوای پاک موضوعی فرابخشی و ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید