تاکید وزیر خارجه آمریکا بر ادامه حضور نظامی در افغانستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، در حالی که طالبان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را پیش شرط توافق صلح می داند، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی بر ادامه حضور نظامی در افغانستان تاکید نمود.

تاکید وزیر خارجه آمریکا بر ادامه حضور نظامی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا پس از حمله به نمازگزاران در ولایت ننگرهار در بیانیه ای گفت: آمریکا نسبت به صلح و ثبات در افغانستان متعهد می ماند و به جنگ ادامه خواهد داد.

به گزارش رویترز، در ادامه این بیانیه آمده است: ما در کنار مردم افغانستان می ایستیم که تنها خواهان صلح و آینده ای عاری از چنین اعمال منزجر کننده خشونت آوری هستند.

تاکنون گروهی مسئولیت حمله روز آدینه را به عهده نگرفته اما طالبان در واکنش به این حمله ضمن مسئول دانستن داعش توضیح داد که این گروه تروریستی مورد حمایت های داخلی و خارجی واقع شده است و هدف از انتقال آن به افغانستان را نیز گرم کردن آتش جنگ و ایجاد دستاویزی برای ادامه حضور آمریکا دانست.

در ادامه این بیانیه تصریح شده که داعش پدیده ای افغانستانی نیست و بسیار دورتر از خاک افغانستان در کشورهای عربی ظهور کرد و نیروهای خارجی و حکومت وحدت ملی این فتنه را به این کشور آوردند.

آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرد اما با گذشت بیش از 18 سال نه تنها معضل تروریسم حل نشده بلکه حملات تروریستی و شمار گروه ها و سازمان های تروریستی نیز افزایش یافته است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پس از شکست پروژه داعش در عراق و سوریه، آمریکا و دیگر حامیان داعش با هدف ایجاد ناامنی در مرزهای جنوبی کشورهای مشترک المنافع و آسیای مرکزی برای انتقال جنگجویان داعش به مناطق شمالی افغانستان انتقال می یابد.

.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2778

به "تاکید وزیر خارجه آمریکا بر ادامه حضور نظامی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر خارجه آمریکا بر ادامه حضور نظامی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید