به هم خوردن معادلات دشمن با حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران (پانا) - به گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش اعزام ناوگروه های نیروی دریایی به آب های بین المللی باعث شده تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد و موجب شکست دسیسه های آنها در ناامن کردن دریا برای کشتی های تجاری ما شد.

به هم خوردن معادلات دشمن با حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، آیین تجلیل از مهندسین نمونه و نخستین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش با حضور دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس برگزار گشت.

دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت مولود الموحدین امام علی (ع) و روز مهندس گفت: امروز در جمع مردان پرتلاشی هستم که آنچه را نیست می سازند و آنچه را که هست عملکردش را به بهترین نحو ارتقا می دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر این موضوع که روز مهندس برای نیروی دریایی راهبردی ارتش، بیشتر از هر جای دیگر مهم است، افزود: همواره موفقیت در پیشرفت های فنی، توان رزمی و دیگر حوزه ها که نتایج مطلوب در نیروی دریایی ارتش به همراه داشت از ارتباط و هماهنگی های قوی با مجموعه مهندسی این نیرو بدست آمده است.

خانزادی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش یک نیروی تجهیزات محور است و ما بر پایه همین تجهیزات، ماموریت های محوله خود را انجام می دهیم، گفت: تجهیزات دریایی بسیار پیچیده و مبتنی بر فناوری های روز و مورد نیاز در آب های بین المللی و لازمه بهره برداری از زیرساخت های پیچیده است و این شاخصه، نیروی راهبردی دریایی را متمایز از سایر نیروها می سازد.

وی افزود: تنوع تجهیزات یعنی تنوع تخصص های موجود و این تخصص ها، بخشی در حوزه ناوبری، تکاوری و تفنگداران دریایی و غیره هستند که تحت مدار شناورهای سطحی، زیرسطحی، هوادریا، تجهیزات جنگ الکترونیک، موشکی و اپتیکی تمرکز دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش شرح داد: اینکه امروز نیروی دریایی ارتش با اقتدار در دریای سرخ حضور دارد و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران را که توسط گروه های تروریستی نیابتی مورد تهدید قرار می گیرند را اسکورت کرده و به سلامت از راستا تنگه باب المندب بسوی دریای سرخ عبور می دهد برای ما جای بسی شکر و عزتمندی است.

خانزادی با اشاره به اینکه اعزام ناوگروه های این نیرو باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد، گفت: دشمنان می خواستند در مرحله اول بنادر را بروی ما ببندند و در مرحله دوم دریاها و راستاهای دریایی را برای کشتی های تجاری و نفتکش های ما ناامن کننده که با حضور به موقع و قاطع نیروی دریایی ارتش، این دسیسه ها شکست خورد.

در پایان این مراسم از فرماندهان، مهندسین نمونه و مسوولانی که در به ثمر رسیدن پروژه های ساخت و ساز بومی اهتمام داشتند، قدردانی شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6344

به "به هم خوردن معادلات دشمن با حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به هم خوردن معادلات دشمن با حضور نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید