بهره مندی 30 هزار نفر از خدمات شبکه نوآوری تهران ، کسب و کارهای فناورانه رونق می یابد

به گزارش نوای پرنده پارسی، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: تا امروز 30 هزار نفر از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند.

بهره مندی 30 هزار نفر از خدمات شبکه نوآوری تهران ، کسب و کارهای فناورانه رونق می یابد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و موثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است.

کرمی با اشاره به اینکه تا کنون نزدیک به 30 هزار نفر از خدمات این شبکه بهره مند شده اند، اظهار کرد: تقریبا تمام این خدمات با همراهی بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است. همچنین برای بهره مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه تری است.

کرمی در ادامه ظرفیت های موجود در این شبکه را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود این شبکه می تواند با حضور بیش از ده هزار شرکت، یکصد هزار فرد نوآور و صاحب استعداد و مهارت برتر، هزاران تیم استارت آپی و نوپا، توسعه دهنده و ارائه دهنده خدمات توسعه ای در حوزه کسب و کار و نوآوری باشد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شبکه سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور اصلی ترین ماموریت معاونت علمی و به وسیله شبکه نوآوری تهران است اضافه نمود: برای تحقق در این جهت، این شبکه موضوعاتی همچون بهم رسانی، هم افزایی، توسعه تعاملات، تسهیل گری در ارتباطات، خلق بازار، هدفمندسازی و نوآوری در حمایت ها را به طور خاص مورد توجه قرار داده است. زیرا هدف این شبکه فرهنگسازی ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه اعضای شبکه نوآوری گسترده هستند ادامه داد: تمامی عناصر زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را شامل می گردد که می توان به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور، پارک های علم و فناوری، نواحی نوآوری، مجتمع های فناوری، کارخانه های نوآوری، دستگاه های دولتی و نهاد های عمومی اشاره نمود. تمام این اعضا به نوعی در توسعه زیست بوم با حمایت یا سیاست گذاری و قانون گذاری مؤثر هستند.

کرمی در انتها به دیگر اعضای این شبکه اشاره نمود و گفت: در این شبکه نخبگان، استعداد های برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند. همچنین در این فضا شرکت ها، مؤسسات و نهاد های حامی، تسهیل گر و خدمات دهنده در حوزه توسعه کسب و کار، دانش، علم و فناوری نیز حضور دارند تا شاهد رونق اقدامات فناورانه بیش از گذشته باشیم.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2693

به "بهره مندی 30 هزار نفر از خدمات شبکه نوآوری تهران ، کسب و کارهای فناورانه رونق می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 30 هزار نفر از خدمات شبکه نوآوری تهران ، کسب و کارهای فناورانه رونق می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید