برگزاری مراسم دوشاب گیری در مشگین شهر

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشگین شهر گفت: سنت قدیمی و دیرینه دوشاب گیری طبق رسم هرساله در مناطق قره داغ و حاشیه های رودخانه تمدن ساز و آیینی قره سو و دره رود برگزار شد.

برگزاری مراسم دوشاب گیری در مشگین شهر

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، ایمان علی ایمانی روز 4 تیرماه در مراسم دوشاب گیری در مشگین شهر اظهار کرد: این مراسم سنتی که دارای مراحل مختلفی است تا دوشاب خوش طعم و با خاصیت تولید شود، همراه با نغمه های محلی و مراسم خاص اجرا می شود.

او با اشاره به اهداف برگزاری آیین و سنت دیرینه گفت: هدف از اجرای این مراسم بهره برداری از ظرفیت های میراث فرهنگی ناملموس با توجه به جایگاه معنوی آن است.

او از تلاش برای ثبت سنت دوشاب گیری در فهرست آثار ملی ناملموس کشور خبر داد و افزود: ثبت این مراسم به عنوان شاخصه مهم شهرستان، موجب ظرفیت سازی در صنعت گردشگری و توسعه پایدار روستایی می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشگین شهر مطرح نمود: از مهم ترین برنامه هایی که در شهرستان با جدیت به دنبال تحقق آن هستیم ثبت آثار منطقه در فهرست آثار ملی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4716

به "برگزاری مراسم دوشاب گیری در مشگین شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم دوشاب گیری در مشگین شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید