بازیگرانی که برای نقش های اشتباهی انتخاب شدند

به گزارش نوای پرنده پارسی، وب سایت نماوا - فرناز آشفته فرد: اگر در صنعت فیلم و سرگرمی یک شغل باشد که به اندازه کافی به آن توجه نمی گردد، آن شغل مسئول انتخاب بازیگر است. ممکن است یک فیلم یا مجموعه تلویزیونی کارگردان و خط داستان عالی داشته باشد، اما اگر بازیگر فیلم مناسب نقش نباشد باید از موفقیت آن مجموعه چشم بست.

بازیگرانی که برای نقش های اشتباهی انتخاب شدند

قطعاً در بیشتر موارد انتخاب بازیگران به خوبی صورت می گیرد. آیا می توانید عطش مبارزه The Hunger Games را بدون جنیفر لارنس Jennifer Lawrenc تصور کنید؟

در اینجا به 15 تا از بدترین انتخاب بازیگران در جهانی سینما و تلویزیون در همه دوران نگاهی می اندازیم. با دیدن این لیست متوجه خواهید شد که یک انتخاب نادرست چطور می تواند یک فیلم خوب را نابود کند.

15. جانی دپ در The Lone Ranger

هرزمان که هالیوود به بازیگری برای پوشیدن لباس های خاص و گریم سنگین احتیاج داشته باشد به سراغ جانی دپ Johnny Depp می رود. هرچند انتخاب دپ برای فیلم هایی مثل ادوارد دست قیچی Edward Scissorhands و دزدان دریایی کارائیب Pirates of the Caribbean بسیار مناسب بود، اما نقش تونتو در رنجر تنها اصلاً برای او مناسب نبود.

شاید به این دلیل باشد که دپ به عنوان یک سفیدپوست، سعی در ایفای نقش یک آمریکایی بومی را داشت و یا نقش تونتو را زیادی شبیه جک اسپارو بازی کرد. هرکدام از این دلایل که باشد، این فیلم یکی از اشتباهات بزرگ و از لحاظ فرهنگی بی ملاحظه دیزنی به حساب می آید.

14. کالین هنکس در Dexter

دکستر مورگان در مدت 8 سال پخش سریال با بعضی آدم های شرور روبرو شده که از برجسته ترین آن ها می توان به برایان موزر و ترینیتی قاتل اشاره نمود؛ اما چطور در فصل هفتم همه چیز بهم ریخت؟

به نظر می رسد انتخاب کالین هنکس Colin Hanks برای نقش تراویس مارشال هنوز جای کار بسیار داشت. کالین هنکس هم مانند پدرش (تام هنکس) برای بازی در نقش سردسته قاتل ها، زیادی معصوم و خوب است.

13. مایک مایرز در Dr. Seuss The Cat in the Hat

پس از پیروزیت جیم کری Jim Carrey در چگونه گرینچ کریسمس را دزدید How the Grinch Stole Christmas سال 2000، مایک مایرز Mike Myers کمدین شانس خود را در ایفای نقش دکتر سئوس در گربه کلاه به سر امتحان کرد. اشتباه بزرگی بود.

در ابتدای فیلم با صحنه های احمقانه و خارج از کنترلی روبرو می شویم که در طول 82 دقیقه به شدت برای بیننده آزاردهنده می گردد. بدتر از هر چیز، شوخی های خاص مایرز است که برای مخاطبان بزرگ سال نفرت آور و برای مخاطبان کودک بسیار نامناسب است.

12. دنیس ریچاردز در The World Is Not Enough

چهره دنیس ریچاردز Denise Richards برای بازی در نقش یکی از دختران سری فیلم های جیمز باند فوق العاده است، اما انتخاب او برای نقش یک فیزیکدان هسته ای در نوزدهمین فیلم جیمز باند (جهان کافی نیست) انتخاب عجیبی بود.

برای هیچ کس قابل پذیرش نبود که ریچاردز یک متخصص سلاح است. ارتباط سطحی او با بازیگر مقابلش نیز همه چیز را بدتر می کرد.

11. جسیکا هنویک، کیشا کاستل-هیوز و روزابل لورنتی سلرز در Game of Thrones

اینکه از مار های شنزار شبکه اچ بی او به عنوان مار های بی خاصیت یاد می گردد دلیل خاصی دارد. این بازیگر ها انتخاب های بسیار بدی هستند. درحالی که جرج آر. آر مارتین George R. R. Martin این شخصیت ها را در قالبی درنده به نگارش درآورده بود، کاستل-هیوز Castle-Hughes، هنویک Henwick و لورنتی سلرز Rosabell Laurenti Sellers از پس این نقش ها برنیامدند.

10. پل شنایدر در Parks and Recreation

از همان روز اول پخش سریال پارک ها و تفریحات، پل شنایدر Paul Schneider در نقش مارک برنداناویکس عضو ناسازگار این پروژه پیروز بود. اینکه چرا او این نقش را پذیرفت حتی برای خود شنایدر هم یک معما است. او در مصاحبه ای گفته بود: این تجربه برایم بسیار عجیب بود.

در قسمت های پایانی فصل دوم، درست پیش از ترقی سریال به عنوان یکی از محبوب ترین مجموعه های تلویزیونی، شنایدر از پروژه خارج شد.

9. بن افلک در Daredevil

بی باک هیچ وقت فیلم پیروزی به حساب نمی آمد، اما حالا که سریال آن از شبکه نت فلیکس پخش می گردد، بیشتر این سؤال مطرح می گردد که واقعاً چه در سر مارک استیون جانسون Mark Steven Johnson کارگردان برای انتخاب بن افلک Ben Affleck در نقش مت مارداک گذشته است.

حتی یک بار هم نشد که ببینیم افلک متوجه نابینا بودن شخصیتش در فیلم است و کوشش او برای قوی به نظر رسیدن، بسیار سست و احساسی از آب درآمد. تاد مک کارثی منتقد ورایتی نوشته: بی باک در سرزمین ابرقهرمان های واقعی، متظاهری بیش نیست.

8. جان وین در The Conqueror

جان وین John Wayne اسطوره فیلم های آمریکایی، یک مرد سفیدپوست اهل ایالت آیووا است. پس چطور در سال 1956 برای نقش چنگیزخان رئیس در فاتح انتخاب شده است؟ انتخاب او نه تن ها نوعی توهین به حساب می آید، بلکه بعضی عقیده دارند این کار بسیار مهلک بوده است.

از 220 نفر عوامل فیلم، 91 نفر بر اثر سرطان فوت کردند که وین و دیک پاول Dick Powell کارگردان هم شامل این لیست می شوند. هرچند این ادعا هرگز تائید نشد، عده زیادی دلیل مرگ عوامل فاتح را محل فیلم برداری کار در منطقه آزمایش هسته ای اوتا می دانند.

7. وینس وان در True Detective

انتخاب وینس وان Vince Vaughn در نقش فرانک سمیون قاتل در کارآگاه حقیقی نسبت به نقش دیگرش در بازسازی فیلم روانی Psycho اشتباه فاحش تری بود. هواداران سریال به قدری از حضور او ناراضی بودند که شایعه ای مبنی بر متوقف شدن سریال به راه افتاد.

6. کامرون دیاز در Gangs of New York

دارو دسته نیویورکی ها فیلم پر بازیگری است که اجرا های بی نظیری از لئوناردو دی کاپریو Leonardo DiCaprio، دانیل دی-لوئیس Daniel Day-Lewis و لیام نیسون Liam Neeson را به همراه دارد.

در کنار این ستارگان، کامرون دیاز Cameron Diaz نقش جنی اوردین را بازی می نماید که کوشش خنده دار او برای داشتن لهجه ایرلندی حواس بیننده را کاملاً پرت می نماید. این درحالی که است که این بازیگر باید نقش یک جیب بر شجاع که همه چیز را پیچیده تر می نماید به اجرا درآورد.

5. توفر گریس در Spider-Man 3

شخصیت ونوم در مجموعه کمیک های اسپایدرمن، یک فرد شرور پر ابهت فرازمینی است؛ اما در نسخه سام ریمی Sam Raimi این شخصیت شبیه به کاراکتر اریک فورمن (That 70 s Show) شده است.

هیچ بازیگری دوست ندارد به نقش های مشابه ارجاع داده گردد، اما کسی که توفر گریس Topher Grace را انتخاب نموده باید حدس می زد مخاطبان فیلم، گریس خردسال شیرین در That 70 s Show را به یاد خواهند آورد. کوشش گریس قابل تقدیر است، اما دیدن او در نقش ونوم برای هیچ کس خوشایند نبود.

4. روبی رز در Orange Is the New Black

روبی رز Ruby Rose یک هنرمند فوق العاده است، اما بازی او در نقش استلا کارلین در نارنجی مد جدید است چطور؟ انتخاب رز در این نقش، حس واقعیت را از کل مجموعه گرفت. بیش از این، او برای زندانی بودن زیادی با طراوت و مرتب به نظر می رسید.

3. کیانو ریوز در Bram Stokers Dracula

متأسفانه کوشش کیانو ریوز Keanu Reeves برای داشتن لهجه بریتانیایی نتیجه پیروزی نداشت. قرار بود دراکولای برام استوکر فیلم سیاه و ترسناکی باشد، اما با بازی ریوز در نقش جاناتان هارکر که مدام از لهجه موردنظر در فیلم دور می شد و سعی در همسان سازی خود با گری اولدمن Gary Oldman و وینونا رایدر Winona Ryder در بیان دیالوگ هایش داشت، نتیجه کار را به یک کار طنز تبدیل کرد.

2. همه به جز رامپل استیلتسکین در Once Upon a Time

واقعاً چطور هنوز پخش این سریال ادامه دارد؟ و چه کسی مسئول انتخاب بازیگر های است؟ از سفیدبرفی گرفته تا شاهزاده دلربا، هیچ کدام ظاهر یا مهارت بازی در نقش یک شخصیت واقعی در داستانی فانتزی را ندارند. تنها رابرت کارلایل Robert Carlyle در نقش رامپل استیلتسکین کوتوله خوش درخشیده است.

1. گری اولدمن در Tiptoes

انتخاب بازیگر های بسیار بدی در طی سالیان دراز در سینما و تلویزیون انجام شده است، اما هیچ کدام به اندازه بازی گری اولدمن در نقش یک کوتوله در کوتاهی پا مسئله ای نیست سال 2003 بغرنج نبوده است.

گرچه فیلم شامل بازی های خوبی از کوتوله های واقعی مثل پیتر دینکلیج Peter Dinklage و مایکل جی. اندرسون Michael J. Anderson می گردد، اما بازیگردانی که اولدمن را برای نقش سردسته آن ها انتخاب نموده، اعتقاد فرهنگی فیلم که قرار بود از ابتدا الهام بخش باشد را زیر سؤال برده است.

منبع: cheatsheet

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3165

به "بازیگرانی که برای نقش های اشتباهی انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگرانی که برای نقش های اشتباهی انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید