اولین مدال سابر انفرادی ایران پس از 44 سال، پاکدامن به برنز رسید

به گزارش نوای پرنده پارسی، علی پاکدامن با قبول شکست برابر شمشیربازی کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی 2018 اندونزی به مدال برنز رسید.

اولین مدال سابر انفرادی ایران پس از 44 سال، پاکدامن به برنز رسید

به گزارش خبرنگاران، در دومین روز از رقابت های شمشیربازی بازی هایی آسیای 2018 اندونزی امروز(دوشنبه) رقابت های اسلحه سابر مردان و فلوره زنان شروع شد. برای تیم ملی شمشیربازی ایران که در روز دوم تنها در بخش انفرادی اسلحه سابر نماینده داشت، مجتبی عابدینی و علی پاکدامن به روی پیست رفتند که در شروع مرحله یک چهارم نهایی مجتبی عابدینی با شکست برابر سابریست نام آشنای کره جنوبی از صعود به نیمه نهایی بازماند و علی پاکدامن هم با شکست نزدیک 15 بر 14 برابر دیگ سابریست کره ای از صعود به دیدار پایانی بازماند و به مدال برنز بازی های آسیایی بسنده کرد. این اولین مدال سابر انفرادی ایران در بازیهای آسیایی پس از 44 سال بود. ایران از بازیهای آسیایی 1974 تهران تاکنون موفق به کسب مدال در سابر انفرادی نگردیده بود.

علی پاکدامن که در دور گروهی بسیار مقتدرانه ظاهر شد، توانست در پنج دیدار متوالی به ترتیب برابر حریفانی از ژاپن، ویتنام، هنگ کنگ، قطر و اندونزی به پیروزی برسد و به جمع سی و دو سابریست برتر آسیا راه یابد. پاکدامن در نخستین دیدارش در مرحله یک هشتم نهایی مقابل چونگ لام از هنگ کنگ با نتیجه 15 بر 10 پیروز شد و به جمع هشت نفر پایانی صعود کرد. او برای راه یابی به مرحله نیمه نهایی به مصاف آن وو از ویتنام رفت و توانست با پیروزی 15 بر 11 در این بازی به جمع چهار سابریست برتر راه یافت.

اما علی پاکدامن در دیدار نیمه نهایی رو در روی اوه سانگوک از کره جنوبی نهاده شد ودر حالی که به دنبال انتقام شکست قهرمانی آسیا برابر این حرف بود در نهایت با نتیجه نزدیک 15 بر 14 شکست خورد و از صعود به فینال بازماند و به مدال برنز بازی های آسیایی دست یافت.

به این ترتیب در دیدار پایانی اسلحه سابر بازی های آسیایی 2018 اندونزی شاهد رقابتی تمام کره ای بین گوبونگیل و اوه سانگوک از کره جنوبی خواهیم بود تا همچنان کره جنوبی قدرتش در اسلحه سابر را را بر دیگر رقبا دیکته کند.

مجتبی عابدینی هم که با کسب دو پیروزی برابر نمایندگان قطر و مالزی و سه شکست برابر ویتنام، هنگ کنگ و چین راهی جدول اصلی سی دو نفره گردیده بود در اولین دیدارش در جدول اصلی توانست برابر یینگ مینگ ژو از چین با نتیجه 15 بر 6 به پیروزی برسد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد باید در این مرحله و در دیداری سخت به مصاف گو بونگیل قهرمان المپیک ریو از کره جنوبی رفت و از راهیابی به جمع جهار سابریست برتر بازماند تا دستش از کسب مدال کوتاه بماند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 112

به "اولین مدال سابر انفرادی ایران پس از 44 سال، پاکدامن به برنز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مدال سابر انفرادی ایران پس از 44 سال، پاکدامن به برنز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید