اعترافات تلخ 2 پسرعمو درقتل های خیابانی

به گزارش نوای پرنده پارسی، دوپسرعمو در قالب باند سرقت هرکسی را که در برابر خواسته های شان مقاومت می کرد با چاقو به قتل می رساندند.

اعترافات تلخ 2 پسرعمو درقتل های خیابانی

به گزارش، قتل دو مرد در شریف آباد به فاصله چهار ماه کافی بود تا پلیس خود را در برابر سناریو های هولناکی ببیند.

اولین جنایت روز 22 تیرسال 94 توسط دو پسر عمو در شریف آباد رخ داد.وقتی ماجرای جنایت به ماموران پلیس شریف آباد مخابره شد آنالیز های میدانی آن ها نشان داد قربانی قتل مردی 75 ساله است که با ضربات چاقو از پا درآمده است.

صحنه قتل نشان داد که عاملان قتل دست به سرقت نیز زده اند که همین نشان می داد مرد تنها قربانی دستبردی مرگبار شده است.

همه شاخه های تحقیقی برای شناسایی دزدان جنایتکار به بن بست خورد و هیچ سرنخی از قاتلان به دست نیامد.

دو سال و نیم از این جنایت معمایی گذشته بود که دو پسر عمو به نام های بهنام و بهرام به خاطر سرقت بازداشت شدند.

بهنام و بهرام پس از اعتراف به سرقت های شان در بازپرسی ها پرده از راز شوم خود برداشتند که در آن دو مرد را به قتل رسانده بودند.

همین اعترافات فاش کرد قتل مرد 75 ساله در شریف آباد و مرد جوان دیگری به نام حمید در همان حوالی به دست این دو پسرعموی جنایتکار اتفاق افتاده است.

بهنام گفت: من و پسرعمویم از خانواده های فقیری هستیم بیکار هم بودیم به خاطر همین تصمیم به سرقت گرفتیم همواره چاقو داشتیم و در دو سرقت وقتی مقاومت طعمه های مان را دیدیم آن ها را با چاقو به قتل رساندیم.

این دو پسرعمو در جلسه دادگاه ادعا کردند که اعترافات شان در مراحل بازپرسی تحت فشار روحی و روانی بوده است و آن ها هیچ دخالتی در دو جنایت نداشته اند.

با وجود اصرار بر بی گناهی بهنام در نخستین قتل به عنوان قاتل اصلی به قصاص محکوم شد و مدتی بعد او پیروز شد با رضایت اولیای دم از اعدام نجات یابد.

با وجود این فرایند سنگین قضایی دو پسرعمو هنوز در دومین پرونده متهم بودند تا این که دیروز قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران در حالی دفاعیات آن ها را شنید که خانواده مقتول خواهان قصاص شده بودند.

سپس بهنام که بزرگ تر از بهرام است در صندلی دفاع ایستاد و گفت: قاتل اصلی من هستم، چاقو را من درست کردم و من بودم که چاقو را تیز کردم وبه بهرام دادم.بهرام نیز گفت: بهنام در قتل نقشی نداشت او فقط چاقو را به من داد.

بهرام درباره این که چرا پیش از این نگفته بود مرتکب قتل شده است، گفت:، چون بهنام از من بزرگ تر بود گفت که قتل ها را گردن می گیرد. ما همچنان می گوییم قتل دوم که محاکمه و محکوم هم شدیم کار ما نبود، اما این قتل را قبول دارم که ما انجام دادیم و من ضارب بودم.

وی درباره شگردشان گفت: جلوی طعمه های مان را می گرفتیم و هرکسی مقاومت می کرد او را با چاقو تهدید می کردیم. مقتول هم خیلی مقاومت کرد او اصلا نمی ترسید و با ما درگیر شد و من هم یک ضربه به او زدم البته قصدم کشتن نبود. من تازه این کار را آغاز نموده بودم و اولین یا دومین سرقتی بود که انجام می دادیم. حرفه ای نبودم و نمی دانستم باید چاقو را به کجا بزنم. آن روز هم نمی دانستم که باید چه بکنم و ضربه را طوری زدم که مرد. دومین قتل چهار ماه بعد از قتل اول بود که برایش محاکمه هم شدیم.

ما بعد از قتل پیرمرد بود که سرقت ها را آغاز کردیم و 33 بار سرقت کردیم تا این که دستگیر شدیم.

بهرام درباره این که چطور با پسرعمویش وارد سرقت شد، گفت: من سن کمی داشتم تازه وارد 18 سالگی شده بودم کشاورزی می کردم، اما خیلی فقیر بودیم هرکاری می کردیم نمی توانستیم هزینه زندگی مان را تامین کنیم. بهنام از من بزرگ تر بود او زن و بچه داشت، اما 10 سال بود که سرقت را آغاز نموده بود و می توانست با این کار زندگی اش را اداره کند هرچند زندان هم رفته بود، اما باز با این کار خرجی اش در می آمد. وقتی من دیدم نمی توانم به وسیله کشاورزی هزینه هایم را تامین کنم تصمیم گرفتم با بهنام همکاری کنم. ما با هم یک باند شدیم و سرقت ها را انجام دادیم.

بنابر این گزارش؛ قضات وارد شور شدند تا درباره قتل دوم بهرام تصمیم گیری قضایی نمایند.

منبع:خراسان

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2196

به "اعترافات تلخ 2 پسرعمو درقتل های خیابانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعترافات تلخ 2 پسرعمو درقتل های خیابانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید