استقرار سامانه های موشکی اسکندر روسیه در مرز با اوکراین

به گزارش نوای پرنده پارسی، بعضی رسانه ها از انتقال سامانه های موشکی تاکتیکی اسکندر ارتش روسیه به مرز با اوکراین خبر دادند.

استقرار سامانه های موشکی اسکندر روسیه در مرز با اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعضی منابع خبری گزارش دادند که ارتش روسیه در حال استقرار سامانه های موشکی اسکندر در مناطقی نزدیک مرز با اوکراین است.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ بعضی کارشناسان امور نظامی از رصد سامانه های موشکی اسکندر و انتقال آن هابه مناطق مرزی با اوکراین خبر دادند. گفته می گردد که روسیه از اواخر ماه مارس مقادیر زیادی تجهیزات نظامی را به مرز های اوکراین، به ویژه مناطق کریمه، ورونژ و روستوف منتقل نموده است. در فیلم منتشر شده در این زمینه نیز حرکت کاروان نظامی روسیه در وورونژ را نشان می دهد که شامل سامانه های موشکی اسکندر است.

اسکندر-کی آخرین نوع از موشک های سری اسکندر است. این سامانه موشکی مجهز به دو نوع موشک کروز دوربرد است. روسیه می گوید که برد موشک اسکندر کمتر از 300 مایل است، در عین حال تحلیلگران نظامی می گویند که برد آن ها بیش از 3000 کیلومتر است.

اسکندر یک سامانه موشکی تاکتیکی متحرک پیشرفته است و می تواند اهداف زمینی مانند پست های فرماندهی و مخابراتی، امکانات پدافند هوایی و موشکی را هدف قرار دهد.

طی هفته های اخیر اوکراین، نیرو و تجهزات زیادی به مناطق شرقی خود اعزام نموده و کوشش دارد مناطق تحت کنترل شورشیان را پس بگیرد. متعاقبا روسیه نیز شماری از نیرو ها و تجهیزات خود را به مناطق مرزی با اوکراین اعزام نموده است.

اوکراین هفته گذشته روسیه را به تجمع هزاران نیروی نظامی خود در مرز های شمالی و شرقی این کشور و همچنین شبه جزیره کریمه متهم نموده بود. دو طرف طی این مدت دست به تحرکات نظامی زده اند. تنش بین روسیه و اوکراین بعد از آن آغاز شد که شبه جزیره کریمه اوکراین سال 2014 در جریان بحران و تنش های نظامی در شرق اوکراین با برگزاری یک همه پرسی به روسیه ملحق شد.

منابع خبری در روز های گذشته گزارش دادند که یک فروند هواپیمای لجستیکی ارتش آمریکا در فرودگاه شهر لوف در غرب اوکراین فرود آمده است. نوع این هواپیما سی- 17 گلوبمستر 3 نامیده شد. گلوبمستر 3 پس از لاکهید c-5 گلکسی بزرگترین و مجهزترین هواپیمای باربری موجود در نیروی هوایی آمریکاست و توانایی رساندن انواع بار و نیرو را با سرعت بالا به پایگاه های منطقه نبرد دارد. این هواپیما در عین حال می تواند نیرو های تاکتیکی را از جایی به جایی دیگر منتقل کند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6726

به "استقرار سامانه های موشکی اسکندر روسیه در مرز با اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار سامانه های موشکی اسکندر روسیه در مرز با اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید