ادامه خشونت ها در دارفور برای سومین روز پیاپی

به گزارش نوای پرنده پارسی، برخی منابع محلی از حمله گروهی شبه نظامی به دارفور و درگیری های مجدد در این منطقه خبر دادند، به گفته منابع پزشکی تعداد کشته های حمله دیگری که دو روز قبل در منطقه انجام شد، به بیش از 100 تن رسیده است.

ادامه خشونت ها در دارفور برای سومین روز پیاپی

محمد صلاح، یکی از ساکنان منطقه دارفور در مصاحبه با خبرگزاری رویترز عربی اظهار کرد: جدیدترین حمله در دافور در نزدیکی شهرک قریضه انجام شد.

این شاهد عینی در ادامه تعداد کشته ها را 47 تن گفت و گفت: هنوز علت این حمله مشخص نشده است.

برخی شاهدان عینی در دارفور نیز گفتند: تعدادی شبه نظامیان عرب به اعضای قبیله الفلاته حمله کردند.

شهرک قریضه در دسامبر گذشته شاهد درگیری های خونینی میان اعضای دو قبیله المسالیت و الفلاته بود.

با بالا دریافت خشونت های اخیر، نگرانی های مربوط به خروج نیروهای بین المللی حافظ صلح از سودان و جایگزینی آنها با نیروهای سودانی افزایش یافته اند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل پیش از خروج کامل از سودان، گشت زنی های خود در اقلیم دارفور را از اول ژانویه متوقف کرده اند.

همزمان با بالا دریافت خشونت ها در دارفور، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای از نگرانی عمیق این سازمان نسبت به درگیری ها در استان دارفور غربی سودان با ده ها کشته و زخمی گفت.

طبق این بیانیه، افزایش خشونت میان گروه های مختلف جامعه سودان موجب کشته و زخمی شدن ده ها تن و آوارگی نزدیک به 50 هزار تن دیگر و نیز تخریب دارایی ها و اموال مردم شد.

بر اساس بیانیه یاد شده، دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز همدردی با خانواده های کشته شده ها و آرزوی بهبودی برای زخمی های این درگیری ها، از مسؤولان سودان خواست تمام تلاش خود را برای آرام کردن اوضاع، توقف درگیری، بازگرداندن قانون و حاکمیت و نیز حفاظت از جان غیرنظامیان انجام دهند.

شورای امنیت و دفاع سودان عصر یکشنبه تصمیم گرفت با توجه به بالا دریافت تنش ها در دارفور غربی، جهت تامین امنیت شهروندان و حفاظت از زیرساخت های اساسی، استحکامات امنتی را به این استان منتقل کند.

همچنین این شورا که عالی ترین هیات امنیتی در سودان محسوب می شود، تصمیم گرفت یک کمیته عالی حقیقت یاب برای بررسی حوادث منطقه الجنینه واقع در دارفور غربی تشکیل شود تا این مشکل را ریشه یابی کرده و توصیه های لازم در این خصوص را ارائه دهد و عدالت در مورد متخلفان اجرا شده و عاملان این اتفاقات محاکمه شوند.

مسؤولان سودانی با توجه به خشونت ها، از عصر روز شنبه تا اطلاع ثانوی ممنوعیت رفت وآمد در این استان را برقرار کردند.

همچنین دولت سودان گفت در پی خشونت ها در استان دارفور غربی و کشته و زخمی شدن تعدادی از ساکنان منطقه الجنینه، قصد دارد یک هیات عالی رتبه را برای آرام کردن شرایط به این استان اعزام کند.

طبق اعلام کمیته مرکزی پزشکان سودان در روز یکشنبه، درگیری های مسلحانه در شهر الجنینه، مرکز استان دارفور غربی حدود 100 کشته و بیش از 150 زخمی بر جای گذاشت.

درگیری های شدید صبح شنبه شهر الجنینه یادآور جنگ خونین سال 2003 در دارفور بود که بیش از 300 هزار کشته بر جای گذاشت. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6056

به "ادامه خشونت ها در دارفور برای سومین روز پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه خشونت ها در دارفور برای سومین روز پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید