ابلاغ مراتب ثبت 4 خانه تاریخی به 3 استاندار

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه های جداگانه به سه استاندار، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی تاریخی را به آن ها ابلاغ کرد.

ابلاغ مراتب ثبت 4 خانه تاریخی به 3 استاندار

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نامه های جداگانه به علیرضا آشناگر استاندار سمنان، سید موسی خادمی استاندار لرستان و عباس رضایی استاندار اصفهان، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی تاریخی را در این سه استان به آن ها ابلاغ کرد.

در یکی از نامه های دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به علیرضا آشناگر استاندار سمنان آمده است:

در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست های ذی ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی عمارت امیر اعظم واقع در استان سمنان، شهرستان شاهرود، بخش مرکزی، شهر شاهرود، میدان آزادی، میدان سرچشمه، مقابل فروشگاه صنایع دستی که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره 32335 مورخ 1397/12/21 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن گردد برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می گردد و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی ربط در استان ابلاغ گردد و از نتیجه این سازمان را آگاه فرمایید.

همچنین در دیگر نامه های دکتر مونسان به استانداران سمنان، لرستان و اصفهان، مراتب ثبت 3 اثر دیگر به توضیح زیر به آن ها ابلاغ شده است:

  1. خانه عزیزی واقع در استان سمنان، شهرستان سرخه، شهر سرخه، خیابان شهید ادهم، خیابان شهید اسلامی، پلاک 43 به شماره 32336 تاریخ 1397/12/21
  2. خانه جوادی واقع در استان لرستان، شهر خرم آباد، خیابان حافظ، کوچه کاکاوندها، به شماره 32342 ، تاریخ 1397/12/21
  3. خانه شریعتی واقع در استان اصفهان، شهرستان نجف آباد، خیابان امام غربی، کوچه شهید احمد منتظری، پلاک 51 به شماره 32110 ، تاریخ 1397/06/18

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1772

به "ابلاغ مراتب ثبت 4 خانه تاریخی به 3 استاندار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مراتب ثبت 4 خانه تاریخی به 3 استاندار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید