آشنایی با مولاناپژوه سرشناس ایرانی در حکایت دل

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرگزاری خبرنگاران-زندگی حرفه ای توفیق سبحانی از قاب حکایت دل شبکه چهار سیما، دوشنبه بیست و چهارم آبان ماه پخش خواهد شد.

آشنایی با مولاناپژوه سرشناس ایرانی در حکایت دل

به گزارش خبرنگاران، فیلم مستند پرده گشا، رازنما به زندگی استاد توفیق سبحانی استاد زبان و ادبیات فارسی و مولاناپژوه بزرگ ایران، نویسنده و ادیب برجسته اختصاص دارد.

توفیق سبحانی از فرهیختگان معاصر درزمینه زبان وادبیات فارسی درسال 1317 شمسی در تبریز به جهان آمد. وی پس از اخذ فوق لیسانس دبیری از دانشگاه تهران به ترکیه سفر کرد و با شرکت در امتحان ورودی دوره دکتری دانشگاه استانبول در رشته عربی و فارسی آن دانشگاه پذیرفته شد و در سال 1974 میلادی به دریافت درجه دکتری نایل آمد.

او نایب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بوده و به تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه مشغول می باشد. کتاب مولانا جلال الدین، زندگانی، فلسفه، آثار گزیده ای از آنها ترجمه توفیق سبحانی، در دوره سوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان کتاب سال برگزیده شد ...

مجموعه مستند حکایت دل کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیماست که هر دوشنبه ساعت 21 به یک استاد عالیقدر عرصه ادب و فرهنگ و هنر اختصاص دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7457

به "آشنایی با مولاناپژوه سرشناس ایرانی در حکایت دل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مولاناپژوه سرشناس ایرانی در حکایت دل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید