آسمان ایران به صرفه ترین جهت بین آسیا و اروپا

به گزارش نوای پرنده پارسی، در پی توافق انجام شده بین قطر و عربستان پس از اختلافات طولانی مدت این دو کشور خبرهایی مبنی بر کاهش پروازهای عبوری هواپیمایی قطر به دلیل گذشتن پروازهایش از آسمان عربستان و هدف بعضی کشورهای متخاصم برای حذف پروازهای عبوری از آسمان ایران منتشر شد.

آسمان ایران به صرفه ترین جهت بین آسیا و اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

ابوالقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری دراین باره گفت: هیچ نگرانی بابت کاهش پروازهای عبوری هواپیماهای قطری از آسمان ایران نیست چراکه فضای هوایی ایران کوتاه ترین راستا بین کشورهای اروپایی و آسیا و بلعکس است.

وی اضافه نمود: بنابراین شاید کشور قطر برای پروازهای عبوری به آفریقا از فضای عربستان استفاده کند اما در پروازهای خود به مقاصد اروپایی، آمریکا و کانادا همچنان آسمان ایران به صرفه تر و منطقی تر خواهد بود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه هیچ کشوری نمی تواند جایگزینی مانند آسمان ایران برای هواپیماهای منطقه معرفی کند، اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی جهان می دانند که فضای آسمان ایران در موقعیتی جغرافیایی و راهبردی خاص در بین دو جریان ترافیک هوایی بین آسیا و اروپا واقع شده است.

جلالی گفت: در واقع تجربه نشان داده است که آسمان ایران واقعیت انکارناپذیر جهانی هوانوردی در جهانست و تحولات کوتاه مدت منطقه ای نمی تواند ارزش آن را در درازمدت تحت تأثیر قرار دهد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5989

به "آسمان ایران به صرفه ترین جهت بین آسیا و اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان ایران به صرفه ترین جهت بین آسیا و اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید