آذری: می خواستیم حجازی را از تیم ملی خط بزنیم، 2 نسل را نابود کردیم، واسطه ها گفتند آذری را لِه می کنیم

به گزارش نوای پرنده پارسی، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت تعدادی از واسطه های فوتبال گفته اند او را لِه می کنند.

آذری: می خواستیم حجازی را از تیم ملی خط بزنیم، 2 نسل را نابود کردیم، واسطه ها گفتند آذری را لِه می کنیم

به گزارش خبرنگاران، سعید آذری درباره احتمال تصویب قانون سقف قرارداد توسط سازمان لیگ فوتبال گفت: ما پیش تر هم چنین تصمیماتی گرفتیم. وقتی قرار است قانونی تصویب شود، ابتدا باید یک سال در جامعه فوتبال روی آن کار شده باشد و آثار مالی و فنی آن بررسی شود. ما می خواستیم ناصر حجازی را از تیم ملی خط بزنیم، اما این توان را نداشتیم و قانونی وضع کردیم که بازیکنان بالای 27 سال، حق عضویت در تیم ملی را ندارند. با این قانون، دو نسل را نابود کردیم.

وی با بیان اینکه این موضوع نشان می دهد تصمیمات ما بر اساس تحقیقات علمی نیست، شرح داد: تصمیمی می گیریم که معایب آن از مزایایش بیشتر است و یک بار هم با شکست تلخی روبرو شده است. این موضوع (قانون سقف قرارداد) آثار بسیار مخربی دارد که همان شفافیت نصفه و نیمه را هم از بین می برد. فدراسیون فوتبال با چالش های وحشتناکی از جمله در تصویب اساسنامه روبرو است که شاه بیت غزل هم تحریم تصویری مسابقات آسیایی بود. قرارداد ویلموتس هم چنین شرایطی دارد و نمی توانیم انتخابات رئیس فدراسیون را برگزار کنیم.

مدیرانی که جربزه ندارند، نامه ای درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال را امضا می کنند و آن را با یک تلفن پس می گیرند، می خواهند برای فوتبال ما تصمیم بگیرند؟، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان ضمن بیان این جمله گفت: مسئولی که می خواهد معروف شود و جایگاهی در فوتبال پیدا کند، با یک بازیکن یک میلیاردی قرارداد شش میلیاردی امضا می کند. این مدیران بی تجربه و برخی از آنها که به دنبال شهرت هستند، بازار را نابود کردند. مسئولان فدراسیون می گویند مدیران باشگاه ها با ما همکاری نمی کنند؛ از آنها می پرسم شما در کدام تصمیم کلان از مدیران باشگاه ها دعوت کردید؟ چهار نفر آدم دور هم هستید، تصمیم می گیرید و آن را به همه ابلاغ می کنید.

وی که با برنامه آفساید رادیو جوان گفت وگو می کرد، در ادامه افزود: فصل نقل وانتقالات از ششم شهریور شروع شده و 90 درصد نقل وانتقالات اجرا شده است. آن وقت الان سقف می گذارید؟ آیا تا به امروز قوانین الزام آوری تصویب شده که جلوی این موضوعات (افزایش رقم قراردادها) بایستیم؟ قانون بازی جوانمردانه مالی را در اتحادیه اروپا تصویب کردند و چیزی نمانده بود که منچسترسیتی را به خاطر عدم رعایت قوانین، به لیگ یک اروپا بفرستند. آقایان در 20 روز گذشته کجا بوده اند؟

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با اشاره به اظهارات قبلی خود پیرامون رقم قراردادها بیان کرد: واسطه ها از دست من ناراحت شده بودند و گفتند آذری را در بازار لِه می کنیم. من با اینکه بازار را بررسی می کردم، به نکونام اعتقاد داشتم. از او تشکر می کنم که مردانه پای کار ایستاد و از پرداخت های آنچنانی خودداری کرد. ممکن است تیمی یکی دو بازیکن برجسته و متفاوت داشته باشد؛ نه اینکه به همه بازیکنان شش یا هفت میلیارد تومان بدهید. مدیران این پول ها را از کجا می آورند؟

آذری با بیان اینکه تا این لحظه هیچ قانونی مربوط به سقف قرارداد به باشگاه فولاد نیامده است، گفت: تنها قانون ممنوعیت خرید بازیکنان خارجی آمده که فلسفه آن خوب بود و می تواند منجر به رشد ما شود، اما نه در این برهه. سقف از اینجا تا آسمان است و من نامه ای درباره سقف قرارداد ندیدم. مدیران باشگاه ها بودجه ای دارند و باید آن را لحاظ کنند. وقتی پارسال با یک قهرمان دو میلیارد و 500 میلیون تومان قرارداد بسته می شود و بعد در مارکت بین المللی به مبلغ یک میلیون دلار برای او پیدا می کنید، این یک توجیه دارد ولی الان با قراداد های 12-10 میلیاردی می توان توجیهی پیدا کرد؟ این بازیکنان را اگر بخواهید بفروشید در مارکت بین المللی 50 هزار دلار می خرند؟ با این رویکرد به کجا می رویم؟!

وی با اشاره به قوانین سایر کشورها شرح داد: هر باشگاه لیگ آمریکا، تضمین بانکی می گذارد و باید 70 میلیون دلار در حساب خود داشته باشد. تیم ها باید ورزشگاه اختصاصی داشته باشند و اسپانسرهای آنها هم تعیین باشد. در ایران اما هر کسی با هر گروه و فشاری می خواهد تیم درست کند. قوانینی نداریم که فوتبال ما را سامان بدهد و به جای تعیین سقف قرارداد و این حرکات مسکّن امتحان پس داده، باید به دنبال تصویب قوانین الزام آور باشیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در سرانجام خطاب به هواداران فوتبال گفت: اسیر برخی توطئه ها در باشگاه ها نشوید و مقابل ساختمان باشگاه ها تجمع نکنید. اجازه دهید مدیران، اصولی بازیکن بگیرند. از برخی شما هواداران سوءاستفاده می شود و شما با افراد سودجو همراه نشوید. اتفاقاتی که افتاد و درصدی روی قرارداد بازیکنان تأثیر گذاشت، همراهی برخی هواداران با افرادی بود که هدفمند کار می کنند و حقوق می گیرند. با این آدم ها و تجمعات آنها همراه نشوید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5151

به "آذری: می خواستیم حجازی را از تیم ملی خط بزنیم، 2 نسل را نابود کردیم، واسطه ها گفتند آذری را لِه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: می خواستیم حجازی را از تیم ملی خط بزنیم، 2 نسل را نابود کردیم، واسطه ها گفتند آذری را لِه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید