آخرین شرایط ذخایر سدهای بزرگ اصفهان

به گزارش نوای پرنده پارسی، مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: مجموع ذخیره آب سد های بزرگ استان اصفهان به 170 میلیون مترمکعب رسیده است.

آخرین شرایط ذخایر سدهای بزرگ اصفهان

احسان الله امینی، مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به آخرین شرایط ذخیره کنونی شش سد بزرگ استان اصفهان گفت: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 239 میلیون متر مکعب امروز به 138 میلیون مترمکعب رسید.

او با بیان اینکه ذخیره آبی سد زاینده رود نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (50 سال)، ذخیره آب این سد 79 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان به شرایط سد گلپایگان اشاره نمود و گفت: این سد در حال حاضر 5.69 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه بدون تغییر محسوس و در مقایسه با بلند مدت 6 درصد افزایش نشان می دهد.

امینی با بیان اینکه ذخیره سد قره آقاچ سمیرم به 60.17 میلیون مترمکعب رسیده، اضافه کرد: ذخیره سد حنای سمیرم نیز تا امروز به 3.74 میلیون مترمکعب رسیده است. از این رو حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 19 درصد و در مقایسه با بلند مدت 61 درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز حدود یک میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد نسبت به سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است.

او اضافه کرد: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون 0.61 میلیون مترمکعب آب دارد و بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 5 درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت 40 درصد کاهش نشان می دهد.

امینی با اشاره به اینکه اندازه پرشدگی سد های استان 12 درصد است، خاطر نشان کرد: آنالیز شرایط سد های استان نشان می دهد که اندازه پرشدگی سد ها نسبت به میانگین بلند مدت با کاهشی معادل 75 درصد روبرو بوده است.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1401 بروزرسانی: 4 آبان 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7717

به "آخرین شرایط ذخایر سدهای بزرگ اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط ذخایر سدهای بزرگ اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید