9 روش گرم نگه داشتن پاها برای پیاده روی در هوای سرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، اجازه ندهید سرد شدن پاها مانع از بیرون رفتنتان در فصل زمستان شوند. پیاده روی زمستان ارزشی فراتر از تردمیل دارد. اما ممکن است در طی این فرایند انگشت هایتان به صورت آزاردهنده ای سرد شوند و حتی در هوای خیلی سردتر در معرض خطر یخ زدن قرار بگیرید. همچنان که دوست دارید پاهایتان را گرم نگه دارید می خواهید از خیس شدن یا عرق کردن پاهایتان هم جلوگیری کنید زیرا شما را در معرض خطر تاول زدن قرار می دهد. در این مطلب 9 روش برای گرم نگه داشتن و محافظت از پاها برای پیاده روی در هوای سرد را معرفی نموده ایم.

9 روش گرم نگه داشتن پاها برای پیاده روی در هوای سرد

چگونه پاها را گرم نگه داریم؟

در ادامه چند راه حل را برای گرم نگه داشتن پاها توضیح داده ایم.

  • پوشیدن کفش های چرم و مش
  • استفاده از کاغذ به عنوان عایق
  • پوشش دهی با پلاستیک برای به دام انداختن هوای سرد
  • استفاده از کلاه های حمام جداشدنی
  • بسته بندی کردن کفش با نوار چسب
  • پوشیدن دو جفت جوراب
  • پوشیدن کفش های ضدآب یا استفاده از اسپری ضدآب
  • استفاده از گرم نماینده های انگشت پا
  • داشتن حرکت مداوم برای افزایش جریان خون
  • پوشیدن کفش های دارای کمترین قابلیت تنفس

بسیاری از کفش های ورزشی برای جریان هوای بهتر رویه مش دارند اما این موضوع برای آب و هوای سرد و مرطوب زمستان مناسب نیست. به جای این کفش ها، از کفشی بهره ببرید که چرم بیشتر و مش کمتر داشته باشد یا به منظور مسدود کردن جریان هوا در کفش خود دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

1. با کاغذ برای پا عایق ایجاد کنید

دوچرخه سواران تور فرانسه می گویند کاغذ یک عایق چند بار مصرف است. دوچرخه سواران با رسیدن به کوه از کاغذ به عنوان عایق در سرمای شدید کوهستان زیر پیراهن خود استفاده می کردند. در روزهای سرد یک دستمال حوله ای، یا دستمال کاغذی بزرگ را تا نموده و روی پا، انگشتان و زیر انگشتان خود بگذارید. سپس کفش خود را بپوشید.

این کار لایه نازکی از عایق را ایجاد می نماید که اغلب برای راحتی کافی است. حتی اگر به فکر پوشیدن جوراب های بهتر نباشید امکان پوشیدن کفش های ورزشی معمولی مش وجود دارد. نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که کاغذ در صورت خیس شدن ممکن است به کفش بچسبد. اما برای روزهای خشک و بدون بارندگی یک راه حل عالی است.

2. استفاده از پوشش پلاستیکی برای گرم نگه داشتن پا

کمی پلاستیک را بالای پاها بین انگشتان پا و کفش قرار دهید. این کار از رسیدن هوای سرد به انگشتان پا جلوگیری نموده و در عین حال عرق در پایین پا جمع نمی گردد. بعلاوه این پوشش به میزان کافی نازک است که کفشتان بدون تغییر نوع جوراب متناسب پایتان باشد. در صورتی که پس از پیاده روی دیگر به آن پلاستیک نیازی نداشتید به سادگی می توانید آن را از داخل کفش خارج نموده و دوباره بهره ببرید یا دور بیندازید.

3. استفاده از کلاه های حمام

کلاه حمام های هتلی یک بار مصرف ارزش جمع کردن را دارند. امکان استفاده از آن ها به تنهایی به عنوان کفش برای مراقبت از کفش در برابر باران و برف وجود دارد. شما می توانید این کار را برای پیاده روی در آب و هوای سرد هم انجام دهید اما ممکن است کارتان عجیب به نظر به برسد و دیگران با تعجب به شما نگاه نمایند.

علاوه بر این امکان پوشیدن این کلاه های حمام روی جوراب هم وجود دارد که سپس کفش خود را روی آن بپوشید. در این صورت یک لایه ضدآب داخل کفش خود دارید که از پاهایتان در مقابل باد هم محافظت می نماید. اگرچه این کار می تواند منجر به تعریق پاها و خیس شدن جوراب ها گردد.

4. استفاده از چسب برزنتی

در صورتی که شیک و مطابق مد بودن برایتان اهمیت ندارد و به به جای مانده های چسب روی کفش توجهی نمی کنید به سرعت می توانید با استفاده کردن از چسب برزنتی روی کفش یک محافظ باد درست کنید. مزیت این چسب این است که سریع و ساده است و در صورتی که یک حلقه از آن در منزل داشته باشید استفاده از آن رایگان است.

با استفاده از چسب یک دایره کامل دور کفش از جمله رویه کفش بزنید زیرا نوار چسب برزنتی محکم به خودش می چسبد و در یک پیاده روی طولانی در روز بارانی باز نمی گردد. تنها در صورتی که از چسب روی پارچه کفش خود بهره ببرید ممکن است در آب و هوای مرطوب باز گردد. در صورتی که از کلاه حمام استفاده می کنید بهتر است برای اینکه در جای خود ثابت بماند از یک دور نوار چسب روی آن بهره ببرید.

5. دو لایه جوراب بپوشید

ترکیب کلاسیک پیاده روی شامل پوشیدن یک جفت جوراب عرق گیر پلی پروپیلن با یک جوراب پشمی روی آن است. این ترکیب برای گرم نگه داشتن انگشتان پا در زمستان مناسب است. اما مراقب باشید که ترکیبی از جوراب ها را انتخاب نکنید که خیلی ضخیم شوند و برای پوشیدن کفش دچار مشکل شوید. برترین انتخاب برای لایه پشمی جوراب هایی هستند که حالت کشسانی کمتری داشته و قابل شست و شو با ماشین لباسشویی باشد.

جوراب های پشمی در ضخامت های متنوعی وجود دارند. اما تنها می توان پارچه ای ضخیم تر از پارچه عرق گیر را انتخاب کرد. ترفند دیگر پوشیدن جوراب نایلونی بلند تا زانو به عنوان لایه داخلی است زیرا نه تنها هیچ ضخامتی را اضافه نمی نماید بلکه گرمای بیشتری را هم فراهم می نماید.

6. پاهای خود را با جوراب های عرق گیر خشک نگه دارید

انگشتان پا در صورتی که خیس شوند سرد می شوند. پاها حتی در صورتی که هوای بیرون سرد باشد هم عرق می نمایند و باید جوراب هایی بپوشید که عرق را از پوست دور نمایند. جوراب های نخ پنبه یا جوراب هایی که دارای پد نخ پنبه هستند را نپوشید زیرا نخ پنبه عرق را جذب نموده و آن را نگه می دارد. بهتر است پشم، پلی پروپیلن یا سایر جوراب های مخصوص پیاده روی را انتخاب کنید.

7. مراقب باران و برف باشید

اجازه ندهید آب وارد کفش هایتان گردد. در صورت امکان کفش ضدآب تهیه کنید. کفش های ضدآب کمی گران تر از کفش های معمولی هستند اما اجازه ورود آب به کفش و جورابتان را نمی دهند. این مشکل را می توان با پوشیدن شلوار بارانی یا استفاده از کلاه حمام روی کفش حل کرد.

شما همچنان باید در پی کفشی باشید که منعطف بوده و برای پیاده روی راحت باشد. بوت های سخت و محکم مناسب پیاده روی نیستند زیرا ممکن است دچار شین اسپلینت (درد جلوی ساق پا) و درد پا شوید. خوشبختانه بسیاری از مدل های کفش های مخصوص دویدن و پیاده روی محافظت و انعطاف پذیری را فراهم نموده اند.

8. استفاده از گرم نماینده انگشتان پا

گرم نمایندگان انگشتان پا وسایل یکبار مصرفی هستند که که تا مدت شش ساعت گرمای ملایمی را فراهم می نمایند. امکان قرار دادن این وسایل داخل کفش بالا یا زیر انگشتان پا وجود دارد و تنها با باز کردن جعبه پلاستیکی فعال می شوند. این گرم نماینده ها مانند کفی کفش باریک هستند، اما در صورتی که کفشتان خیلی متناسب است و فضای خالی زیادی ندارد باید جوراب نازک تری بپوشید. امکان پوشیدن این گرم نماینده ها بالای انگشتان با ترجیح استفاده از کفش پیاده روی جنس مش وجود دارد و می توانند هوای سرد را مسدود نموده و در عین حال انگشتان پا را گرم نگه دارند.

9. تندتر قدم بردارید

همواره باید در ابتدا چند دقیقه با گام های آهسته آغاز کنید سپس در روزهای سرد باید با فواصل گام های تندتر ادامه داده یا مسیری را انتخاب کنید که در نزدیکی مسیر آغاز، بلندی یا پله داشته باشد تا خونتان به جریان بیفتد. جریان خون بیشتری که در نتیجه ضربان قلب تندتر ایجاد می گردد می تواند به گرم نگه داشتن پاها یاری کند.

منبع: Verywell Fit

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 آذر 1401 بروزرسانی: 19 آذر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7733

به "9 روش گرم نگه داشتن پاها برای پیاده روی در هوای سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 روش گرم نگه داشتن پاها برای پیاده روی در هوای سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید