یک تحقیق جدید وجود آب روی ونوس را رد کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل دیجیتال ترندز، تحقیقی جدید در این اواخر ستاره شناسان را شگفت زده کرد. طبق این تحقیق میلیون ها سال قبل سیاره ونوس از حیات پشتیبانی می نموده و دمای آب و هوای آن کمتر بوده است. در نتیجه آب روی مایع سطح آن وجود داشته و به این ترتیب شرایط آن شبیه زمین بوده است.

یک تحقیق جدید وجود آب روی ونوس را رد کرد

اما تحقیقی جدید از جریان گدازه های موجود روی سطح ونوس نشان می دهد این ایده ها صحت ندارند و آب و هوای این سیاره گرم و مرطوب نبوده است.

محققان انستیتو LPI با یاری اطلاعات مربوط به رصد سیارات شیوه جریان یافتن مواد مذاب آتشفشانی روی سطح سیاره را آنالیز کردند.

تا پیش از این دانشمندان تصور می کردند رشته کوه ها روی ونوس مانند بعضی قاره ها روی زمین از جنس گرانیت هستند. برای تشکیل بلندی های گرانیتی باید اقیانوس هایی از آب وجود داشته باشد. این یکی از دلایلی بود که سبب شد دانشمندان تصور نمایند روی ونوس آب سطحی وجود داشته است.

اما تحقیقات انستیتوLPI از جریان گدازه ها روی منطقه Ovda Regio ونوس نشان داد آنها از جنس گرانیت نیستند. در حقیقت این گدازه ها از مواد بازالتی تشکیل شده اند. گدازه های بازالتی برای تشکیل نیازمند آب نیستند بنابراین رصد آنها نه تنها به معنای وجود اقیانوس روی ونوس نیست بلکه شواهد مربوط به این نظریه را نیز تضعیف می نماید.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2699

به "یک تحقیق جدید وجود آب روی ونوس را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تحقیق جدید وجود آب روی ونوس را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید