یادروزحافظ و گردهمایی مروجان زبان وادب فارسی اتفاقی بزرگ است

به گزارش خبرنگاران، صابر سهرابی شامگاه پنجشنبه در آستانه یادروز حافظ در آیین بزرگداشت خواجه اهل راز گفت: دیدار یاران همدل که به یمن حافظ به ما عطا شده است دولتی همه افتخار و سرور است.

یادروزحافظ و گردهمایی مروجان زبان وادب فارسی اتفاقی بزرگ است

وی اضافه نمود: در سه روز بزرگداشت حافظ، ارگان ها و سازمان های متعددی همراهی کردند و نهایت همکاری را با ما داشتند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس بیان کرد: سال جاری به یمن گردهمایی بین المللی سیزدهمین انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و رونق بخشیدن به این گردامیداشت انجمن کوشش ویژه ای داشت.

برای احیا آب رکن آباد کوشش گردد

در ادامه منصور پایمرد، رئیس انجمن دوستداران حافظ به غزل خوانی پرداخت و ضمن خوشامد به مهمانان این مراسم گفت: در اخبار و فضای مجازی دیدم که آدامس سر آلکس فرگوسن را در موزه گذاشته بودند و من یادم به کوشش خودم و دکتر کاووس حسن لی و دیگر حافظ دوستان افتادم که در پی احیای آبراهه رکن آباد شیراز هستند و همچنان بی نتیجه کوشش را ادامه می دهند

وی با بیان اینکه یکی از وجوه سعدی و حافظ در شهر ماست، اضافه نمود: این آبی که می تواند برای گردشگران و علاقه مندان شعر و ادب در قالب فرهنگسرایی ایجاد گردد 20 سال است که دنبال می کنیم اما همچنان به صورت ویران است، بنابر این از مسئولان مرتبط با این موضوع از جمله شهرداری شیراز می خواهیم این ارادت را به سعدی و حافظ در عمل انجام دهند.

رئیس انجمن دوستداران حافظ توضیح داد: به معاون میراث فرهنگی کشور گوشزد کردم و امیدوارم که شهرداری شیراز و میراث فرهنگی استان این میراث تاریخی را به آبادانی برسانند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یادروزحافظ و گردهمایی مروجان زبان وادب فارسی اتفاقی بزرگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادروزحافظ و گردهمایی مروجان زبان وادب فارسی اتفاقی بزرگ است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید