کشف کشتی های تاریخی غرق شده

به گزارش نوای پرنده پارسی، کاوش باستان شناسان در شهر واربره واقع در سوئد به کشف بقایای دو کشتی تاریخی منجر شد که در اواسط قرن چهاردهم میلادی ساخته شده بودند.

کشف کشتی های تاریخی غرق شده

این کشتی ها در حقیقت نوعی کشتی تجاری محسوب می شوند که به صورت تک دکلی ساخته می شدند و نخستین بار در قرن دوازدهم میلادی در سواحل فریزلند عبور و مرور کردند.

این نوع کشتی ها که اغلب با نام کاگ (Cog) شناخته می شوند و در حقیقت در قرن سیزدهم میلادی جایگزین کشتی های وایکینگی در آب های شمالی شدند؛ چراکه این کشتی های تجاری می توانستند محموله های بیشتری را حمل نمایند و با توجه به طراحی صافِ بخش پایینی کشتی از ثبات بیشتری برخوردار بودند.

آنالیز یکی از این کشتی ها نشان می دهد که الوار به کار رفته در آن در سال 1346 میلادی از درختان منطقه ای تهیه شده که امروزه هلند، بلژیک و شمال شرقی فرانسه را شامل می گردد.

الوارهای کشتی دوم در فاصله 1355 تا 1357 از درختان شمال لهستان تهیه شده بود.

کاوش باستان شناسان بعلاوه به کشف درپوش های بشکه منجر شد. این درپوش ها درحالی کشف شدند که مُهر سازندگان آن ها هنوز قابل مشاهده است. کفش های چرمی، ظروف و ابزارهای چوبی و سرامیکی و ابزارهای مرتبط با کشتی رانی از دیگر آثار تاریخی است که در این کاوش پیدا شده اند.

با این که محققان دریافتند این کشتی ها خارج از اسکاندیناوی ساخته شده اند، اما هنوز دلیل غرق شدن آن ها تعیین نیست.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 آذر 1401 بروزرسانی: 15 آذر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7732

به "کشف کشتی های تاریخی غرق شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کشتی های تاریخی غرق شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید