کاهش بار ترافیکی مرز مهران با بازگشایی مرز خسروی

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آن ها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می آورد تا بتوان خدمات و تسهیلات مناسب تری به آن ها ارائه کرد.

کاهش بار ترافیکی مرز مهران با بازگشایی مرز خسروی

ایلنا:حسین ذوالفقاری عصر امروز در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با موضوع ارائه گزارش اقدامات و برنامه های کمیته اطلاع رسانی و مسنتدسازی برگزار گشت، بر رعایت اصول و اولویت ها در جهت تحقق تمامی اهداف معین شده از سوی این ستاد تاکید کرد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین بر ضرورت توجه به پیش بینی نحوه اطلاع رسانی در شرایط غیرعادی یا موارد خاص اشاره کرد.

ذوالفقاری بر اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع از طریق مسئولان ذی ربط تاکید کرد و گفت: صداوسیما از مسئولان کمیته ها و تمامی افراد فعال در ذیل این کمیته ها به تناسب برای انجام مصاحبه استفاده کند به گونه ای که حوزه های مختلف تحت پوشش اطلاع رسانی قرار گیرند. همچنین مسئولین کمیته ها در مصاحبه ها صرفاً مباحث مربوط با حوزه های کاری خودشان پاسخگو باشند و به جای دیگرکمیته ها اطلاع رسانی نکنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بیان نمود: یک سال تمام دور هم نشستیم و مجموع برنامه ها و اقدامات را در نظر گرفتیم تا بسترهای لازم یک مراسم باشکوه را فراهم کنیم. در این میان کمیته های مختلف گزارش های خود را ارائه کردند و به جمع بندی رسیده ایم و اعضای ستاد اربعین باید اطلاع رسانی درست و دقیقی از برنامه ریزی ها و اقدامات این ستاد داشته باشند و مسئولین مرتبط را در جریان قرار دهند تا از اظهارنظرهای پراکنده و غیرکارشناسی جلوگیری شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آن ها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می آورد تا بتوان خدمات و تسهیلات مناسب تری به آن ها ارائه کرد.

ذوالفقاری بر لزوم اطلاع رسانی دقیق در خصوص این سامانه و شرایط آن به مردم از طریق رسانه های مختلف اشاره کرد و گفت: با ثبت نام زائران در این سامانه ضمن بیمه شدن و بهره مند شدن از خدمات آن، حدود رفت و برگشت خود را نیز می توانند اعلام کنند و از این طریق میزان تردد زوار در روزهای مختلف را خواهیم داشت و می توانیم خدمات بهتری خصوصاً در زمینه حمل و نقل به آن ها ارائه کنیم. همچنین امکان مدیریت سفر، معین مرزها، حمل و نقل نیز بهبود خواهد یافت و زائران نیز در مرزها و در هنگام خروج دچار مشکل نخواهند شد.

در ادامه این جلسه گزارشی از برنامه ها و اقدامات کمیته ارزیابی و نظارت نیز ارائه شد و با توجه به شاخص گذاری های صورت گرفته مقرر گشت نظارت قبل، حین و بعد از مراسم به صورت منظم انجام گیرد.

ذوالفقاری در پایان با تاکید بر اینکه استان های مشخص هرچه سریعتر باید در نقاط مرزی و عراق که معین شده، مستقر شود تا براساس زمان بندی آمادگی لازم برای خدمات دهی به زائران فراهم شود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2347

به "کاهش بار ترافیکی مرز مهران با بازگشایی مرز خسروی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بار ترافیکی مرز مهران با بازگشایی مرز خسروی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید