پیروزی یک طرفه والیبال ایران مقابل چین

به گزارش نوای پرنده پارسی، تیم ملی والیبال ایران پیروز شد در نخستین دیدارش در هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2018 با نتیجه سه بر صفر چین را شکست دهد و با سه پیروزی و چهار شکست به رده یازدهم صعود کند.

پیروزی یک طرفه والیبال ایران مقابل چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هفته سوم لیگ ملت های والیبال از امروز(آدینه) در گروه های چهارگانه و با برگزاری هشت دیدار پیگیری می گردد که در یکی از این دیداها و از گروه K که میزبانی آن با شهر اوفا روسیه است در دیداری تمام آسیایی تیم ملی والیبال ایران رو در روی تیم ملی چین که راهنمایی آن بر عهده رائول لوزانو سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران است نهاده شد که در انتها ملی پوشان والیبال ایران پیروز شدند با نتیجه سه بر صفر به پیروزی برسند تا با کسب سه برد و هشت امتیاز موقتا به رده یازدهم صعود نمایند.

در سوی مقابل، شاگردان لوزانو که با پیروزی برابر فرانسه با انگیزه های زیادی پا به دیدار با ایران گذاشته بودند در برابر انگیزه و جنگندگی بازیکنان ایران کم آوردند تا با قبول چهارمین شکستشان شش امتیازی باقی بمانند و به انتهای جدول نزدیک تر شوند.

ست های بازی با امتیاز های 25-19، 25-20 و 25-15 به سود ایران انتها یافت.

در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیر غفور، فرهاد قائمی، سامان فائزی و علی شفیعی وارد زمین شدند و در سوی مقابل جیانگ، جی، ژانگ، لیو، رائو و میائو شش بازیکن ابتدایی لوزانو برای دیدار با ایران بودند.

ست نخست؛ 25 - 19 ایران

ست نخست بازی پایاپای شروع شد و تا امتیاز 8 بر 6 که دو تیم راهی زمان استراحت فنی نخست شدند هیچ تیمی رجحان خاصی بر دیگری نداشت اما پس از این وقفه تک دفاع دیدنی فائزی اختلاف را به سه امتیاز به نفع ایران افزایش داد. تیم ایران که نسبت به دو هفته گذشته سرحال تر و جنگنده تر ظاهر شده بود پیروز شد با شناسایی مهاجمان حریف و یک دفاع دیگر بازی را 11 بر 7 به سود خود کند. تنش های روز قبل در جریان تمرین دو تیم باعث شده بود بازیکنان هر دو تیم با تعصب خاصی بازی نمایند و حتی در امتیاز 11 بر 9 درخواست ویدئو چک از سوی لوزانو و اعتراضهای سعید معروف نشان از این قضیه داشت. پس از این امتیاز بازیکنان چین دو امتیاز سرویس از ساعدهای متزلزل دریافت نمایندگان ایران کسب کردند تا اختلاف به حداقل برسد و کولاکویچ مجبور به درخواست زمان استراحت گردد.

هرچند دو تیم در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران وارد زمان استراحت فنی دوم شدند اما اعلام خطای پنجه دو ضرب از معروف باز هم اختلاف را کاهش داد اما در ادامه دو امتیاز سرویس که معروف و عبادی پور از شاگردان لوزانو گرفتند اختلاف را به چهار امتیاز رجحان به سود ایران افزایش دادند و در اواخر ست نیز سرویس های هدفدار بازیکنان ایران و اشتباهات فردی چینی ها باعث شد تا ست نخست 25 بر 19 به سود ایران به انتها برسد.

ست دوم؛ 25-20 ایران

در ست دوم بازیکنان ایران که بسیار با روحیه تر وارد زمین شده بودند در همان ابتدا سه بر صفر از چین جلو افتادند. دفاع روی تور قدرتمند تیران در این بازی امان چینی ها را بریده بود و چند دفاع دیدنی باعث شد تا در زمان استراحت فنی نخست حساب کار 8 بر 3 به سود ایران گردد. در ادامه ست شاگردان کولاکویچ راحت تر از حریف کار کردند و ضعف مشهود چینی ها در رساندن توپ های اول به پاسور باعث شد در حالی که ست برای چین از دست رفته بود لوزانو درخواست زمان استراحت کند تا لااقل با این وقفه روند امتیازگیری ایران را قطع کند اما این وقفه هم موثر نبود و باز هم شاگردان کولاکویچ بودند که در امتیاز 16 بر 8 وارد دومین زمان استراحت فنی شدند. هرچه به اواخر ست دوم نزدیکتر می شدیم شرایط برای چین بدتر می شد و با اختلاف امتیازی که ایجاد شده بود ایران در آستانه پیروزی در ست دوم نهاده شد. کولاکویچ هم در این زمان به بعضی بازیکنان جوان فرصت بازی داد و در انتها ایران پیروز شد ست دوم را نیز با نتیجه 25 بر 20 به سود خود به انتها برساند.

ست سوم؛ 25-15 ایران

در ست سوم چینی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند با سرویس های ریسکی و قدرتمند باعث شدند تا توپ های نخست به خوبی به معروف نرسد تا با چند دفاع روی تور سه بر صفر جلو بیفتند و نشان دهند که حریف دست و پا بسته ای نیستند اما با رفتن قائمی به منطقه سرویس دریافت های چینی ها با مشکل روبرو شد و دو تیم در امتیاز 6 به تساوی رسیدند و حتی این ایران بود که زودتر از حریف به امتیاز هشت رسید تا رجحان اش از ابتدای بازی را باز هم پس بگیرد.

در ادامه بازیکنان ایران که مسلط تر کار می کردند با کار تیمی خوب اختلاف را در امتیاز 12 بر 8 به چهار امتیاز افزایش دادند تا لوزانو که بسیار عصبانی بود درخواست زمان استراحت کند اما این عصبانیت لوزانو به بازیکنان تیمش نیز منتقل شد تا با یک دفاع دیگر از فائزی و اشتباهات فردی پشت سر هم از بازیکنان چین، ایران به یک باره 7 امتیاز رجحان ایجاد کند و بازی 15 بر 8 گردد و تیم ملی ایران در آستانه سومین پیروزی اش در لیگ ملت ها قرار گیرد. بازی بی نقص بازیکنان ایران برابر چین و عملکرد پیروز در سرویس و دفاع روی تور ایران را به پیروزی در ست سوم نزدیکتر کرد و در انتها تیم ملی ایران پیروز شد با نتیجه 25 بر 15 و با اختلاف فاحش به پیروزی برسد و در مجموع با نتیجه سه بر صفر پیروزی بازی گردد.

پیروزی لهستان مقابل ایتالیا و شکست خانگی ژاپن

اما در سایر دیدارها و در شروع هفته سوم رقابت ها از ساعت 11:10 و در حساس ترین بازی گروه J دو تیم ایتالیا و لهستان به مصاف هم رفتند که در انتها این لهستان صدرنشین بود که پیروز شد در روزی که ستاره هایی همچون زایتسف و خوان تورینا آتزوری را همراهی نمی کردند با نتیجه سه بر دو به رجحان برسد تا ضمن به فراموشی سپردن باخت عجیب در هفته گذشته برابر آلمان با کسب ششمین بردش شانزده امتیازی گردد و در صدر جدول باقی بماند. ایتالیا هم که سومین باخت متوالی اش را تجربه کرد با با چهار برد و 12 امتیاز احتمالا در انتها دیدارهای امروز رده هفتم خود را نیز در خطر ببیند. ست های این بازی با امتیازهای 17-25، 25-21، 17-25، 31-29، 10-15 به سود شاگردان ویتال هنین انتها یافت.

در دیگر دیدار از ساعت 14:40 و از همین گروه تیم ملی ژاپن میزبان بلغارستان بود و در روزی که چشم بادامی ها نشانی از بازی های خوبشان در دو هفته نخست نداشتند در برابر طرفداران پرشورشان با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند تا با همان سه پیروزی و 9 امتیاز به رده دهم سقوط نمایند. بلغارستان هم با این برد روحیه بخش از نظر تعداد پیروزی و امتیاز با ژاپن مساوی شد اما به دلیل معدل بهتر به رده نهم صعود کرد. ست های بازی با امتیازهای 14-25، 21-25 و 27-29 به سود بلغارها انتها یافت.

در دیگر دیدارهای روز نخست هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2018 و از سات 18:30 و در مهمترین دیدار تیم های روسیه و برزیل دو تیم هم گروه ایران در این هفته به مصاف هم می روند و از ساعت 19:30 آرژانتین رو در روی صربستان قرار می گیرد. از ساعت 23:15 فرانسه با کره جنوبی دیدار می نماید و ساعت 1:10 آلمان و آمریکا با هم دیدار خواهند کرد. در آخرین دیدار هم از ساعت 4:10 کانادا از استرالیا میزبانی می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 19 آبان 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2560

به "پیروزی یک طرفه والیبال ایران مقابل چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی یک طرفه والیبال ایران مقابل چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید