پلمب 55 واحد عرضه مرغ زنده در دلفان

به گزارش نوای پرنده پارسی، رییس اداره دامپزشکی دلفان گفت: 55 واحد صنفی شهرستان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا و به دلیل عرضه مرغ زنده شناسایی و پلمب شد.

پلمب 55 واحد عرضه مرغ زنده در دلفان

به گزارش خبرنگار ،علی کریم پور افزود: این اقدام با همکاری دستگاه قضایی، در راستای رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا و جلوگیری از کشتار غیر مجازمرغ در سطح معابر اجرا شده است.

او گفت: زنده فروشی در واحد های عرضه مرغ یکی از مهمترین تهدید ها علیه بهداشت عمومی جامعه است بنابراین شهروندان باید فرآورده های خام دامی خود را از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند و فروش هرگونه موارد غیربهداشتی را به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

او جمع آوری مکان های عرضه مرغ زنده و کشتار غیرمجاز را از اولویت های دامپزشکی دانست و افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت ها جدی تر شده و برخورد های قانونی با متخلفان بهداشتی اجرا شده است.

کریم پور شرح داد: کشتارگاه های صنعتی، مرغ را از نظر ابتلا به بیماری، مصرف دارو و سلامت نهایی بررسی می کنند و طیوری که تاییدیه سلامت دریافت نکنند از چرخه ذبح و مصرف خارج و لاشه آن ها معدوم می شود.

ب

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5145

به "پلمب 55 واحد عرضه مرغ زنده در دلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب 55 واحد عرضه مرغ زنده در دلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید