هیئت دولت اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی تصویب کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت دولت در جلسه امروز به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان، اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی به تصویب رساند.

هیئت دولت اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی تصویب کرد

در جلسه عصر امروز هیئت وزیران به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور، با تهاتر مطالبات شرکت های فولمن و خدمات بازرگانی آینده نگر مهر از شرکت های دولتی برق منطقه ای آذربایجان و مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان امور اقتصادیاتی کشور موافقت شد.

گفتنی است، طبق قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر و ارتقای نظام اقتصادی کشور، دولت موظف است با درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی، مطالبات خود از آنان را با بدهی شرکت های دولتی به آنها تهاتر کند. بر این اساس، شرکت دولتی که جایگزین بدهکار می گردد، می بایست مبلغ بدهی تسویه شده را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

** ابطال مصوبه افزایش وظایف حاکمیتی شرکت مدیریت منابع آب ایران

دولت هم چنین، برای تأمین نظر هیئت تطبیق مصوبات، تصویب نامه موضوع معین شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران به عنوان شرکت دولتی با وظایف سیاست گذاری و حاکمیتی را ابطال کرد.

گفتنی است، طبق اساسنامه شرکت، مواردی که باید به تأیید وزارت خانه برسد، معین شده و در صورت تداخل وظایف تصدی گری وزارت خانه با شرکت مدیریت منابع آب ایران، موضوع با اصلاح وظایف پست های وزارت خانه و پیشنهاد اصلاح اساسنامه شرکت، قابل حل و فصل است.

** اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری

هیئت وزیران در ادامه جلسه امروز، با توجه به گذشت حدود 15 سال ازتصویب اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری و ضرورت انجام تغییرات و اصلاحات مورد احتیاج متناسب با شرایط امروز کشور و دنیا، اساسنامه جدید این فدراسیون را تصویب کرد.

توسعه و گسترش رشته های تحت پوشش در سراسر کشور و بین همه گروه ها و اقشار مختلف، ارتقای کمی و کیفی ورزش قهرمانی در سطح ملی و بین المللی و تقویت همبستگی، غرور و هویت ملی، تحکیم، تقویت و ترویج ارزش های فرهنگی - اخلاقی، اصول المپیزم و رعایت بازی جوانمردانه، از جمله اهداف معین شده در این اساسنامه است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2585

به "هیئت دولت اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت دولت اساسنامه کمیته ملی المپیک را با اصلاحاتی تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید