مسابقاتی که دست کشتی گیران را برای کادرفنی رو کرد؛ گره کوری در کار نبود!

به گزارش نوای پرنده پارسی، مسابقاتی که کشتی آزاد در ماه های اخیر پشت سر گذاشته است، دست مدعیان را در 5 وزن کاملا برای کادرفنی تیم ملی رو کرد.

مسابقاتی که دست کشتی گیران را برای کادرفنی رو کرد؛ گره کوری در کار نبود!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، غلامرضا محمدی پیش از این در نشست مطبوعاتی روز چهارشنبه اش خبر داده بود که انتخابی تیم ملی در چند وزن برگزار خواهد شد که این اوزان در دو سه روز آینده اعلام می گردد.

روز گذشته فدراسیون کشتی 5 وزن 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم را به عنوان اوزانی بیان کرد که روز 6 و 7 تیر ماه باید در مسابقه انتخابی شرکت نمایند.

پیمان بیابانی، امیر محمد یزدانی، مرتضی قیاسی و ایمان صادقی در 65 کیلوگرم، مصطفی حسین خانی، رضا افضلی، محمد نخودی، سیداحمد محمدی و حامد رشیدی در 74 کیلوگرم، حسن یزدانی و کامران قاسمپور در 86 کیلوگرم، رضا یزدانی، حامد طالبی زرین کمر، علیرضا گودرزی و علی شعبانی در 97 کیلوگرم و همچنین پرویز هادی، کمیل قاسمی و یدالله محبی در 125 کیلوگرم نفراتی هستند که باید با مسابقه انتخابی دوبنده تیم ملی در مسابقات دنیای قزاقستان از آن خود نمایند.

وضعیت در دو وزن 86 و 125 کیلوگرم شبیه هم است. هر دو وزن چند مدعی عنوان دار دارند. حسن یزدانی در سال های اخیر طلاییِ قابل تحسین کشتی ایران در المپیک و دنیای بوده است و در کنارش قاسمپور با عملکرد یک سال اخیرش، کادرفنی تیم ملی را مجاب نموده که بین او و قهرمان المپیک 2016 ریو و جدی ترین شانس کشتی ایران در المپیک 2020 توکیو مسابقه انتخابی برگزار نمایند.

در سنگین وزن هم شرایط به همین شکل است و تنها مسابقه انتخابیِ رودررو می تواند گره این وزن را باز کند، وزنی که نفر سوم دنیا در سال 2018 (هادی)، دارنده دو مدال المپیک 2012 و 2016 (قاسمی) و همچنین یک جوانِ جویای نام و مدعی (محبی) در آن حضور دارند.

وضعیت اما در 65، 74 و 97 کیلوگرم به گونه ای دیگر است. در این سه وزن با توجه به اینکه اختلاف فنی بین نفرات خیلی ملموس نیست، مربیان تیم ملی ترجیح داده اند در این سه وزن مسابقه انتخابی با حضور همه بضاعت های کشتی مان، صاحب دوبنده تیم ملی در دنیای نورسلطان را معین کند.

در 5 وزن 57، 61، 70، 79 و 92 کیلوگرم نیز کادرفنی به آن شناخت و آگاهی که برای انتخاب ملی پوش ضروری است، رسیده و به نظر می رسد رضا اطری، بهنام احسانپور، یونس امامی، بهمن تیموری و علیرضا کریمی گزینه های اصلی ملی پوش شدن هستند، هرچند که غلامرضا محمدی در روزهای گذشته تاکید نمود که تیم اعزامی به دنیای 2019 روز 16 شهریور معرفی خواهد شد و تا پیش از آن حضور هیچ کشتی گیری در قزاقستان قطعی نیست.

رضا اطری بعد از اینکه در چند سال اخیر نفر اول سبک وزن ایران بود و نتوانست نتایج قابل قبولی کسب کند، در جام تختی که کادرفی پیش از آن گفته بود ملاک اصلی انتخاب تیم ملی است، در بین ایرانی ها بهترین نتیجه را گرفت و بعد از دو کشت گیر روس و ترک، رده سوم را از آن خود کرد. او در مبارزه رده بندی نیز نادر حاج آقا نیا را شکست داد و در مقابل حاج آقا نیا و علیرضا سرلک نیز در مسکو (جام دنیای) و جام ساساری کشتی گرفتند و افشین رحمانی نیز در مسابقات قهرمانی امیدهای آسیا حضور داشته و حتی احسان جعفری که به تازگی از تیم ملی نوجوانان به رده جوانان رفته نیز در اردوها حضور دارد.

در سبک وزن معقول نیست بیش از این کشتی گیر سر وزن برسد و قطعا چنین اقدامی روی کارایی او در مسابقات دنیای تاثیر منفی خواهد داشت.

محمدباقر یخ کشی و بهنام احسانپور هم مدعیان اصلی وزن 61 کیلوگرم هستند. در شرایطی که سال هاست در سبک وزن حرف زیادی برای گفتن نداریم، اینکه سرمایه مان را چندین بار در معرض کاهش وزن قرار دهیم، قطعا نمی تواند تصمیم معقولی باشد.

یونس امامی از جوانان به این طرف روند خوبی داشته و عملکرد خوبش کادرفنی قبلی را هم مجاب کرد که از او در مسابقات دنیای بوداپست استفاده کند. این کشتی گیر در جام تختی با شکست میثم نصیری مدعی کهنه کار این وزن، قهرمان شد و در مسابقات قهرمانی آسیا هم به خاطر یک اشتباه به مدال برنز بسنده کرد.

بهمن تیموری ستاره جام تختی بود که همه از کشتی هایش در کرمانشاه می گفتند. او در فینال جبرئیل حسن اف آذربایجانی را شکست داد و این مبارزه به شدت مورد استقبال همه کارشناسان از جمله سایت اتحادیه دنیای نهاده شد. تیموری در مسابقات قهرمانی آسیا و جام ساساری هم به مدال طلا رسید تا دیگر نیازی به برگزاری مسابقه انتخابی نباشد.

در وزن 92 کیلوگرم نیز تا امروز تمام مدعیان در مسابقات مختلف محک خورده اند. علیرضا کریمی بعد از کسب مدال برنز سال 2018 دنیا، در جام تختی شرکت نکرد، در آن رقابت ها ارشک محبی با شکست محمدجواد ابراهیمی قهرمان شد. ابراهیمی به جام دنیای رفت و آنجا هم نتوانست اعتماد کادرفنی را جلب کند و در رقابت های قهرمانی آسیا نیز کریمی به مدال طلا رسید و البته پیش از آن نیز ابراهیمی اردوی تیم ملی را به نشانه اعتراض ترک نموده بود.

کریمی و ارشک محبی هر دو به جام بین المللی ساساری ایتالیا اعزام شدند و قرعه به گونه ای بود که آنها رودرروی هم نهاده شدند و کریمی پیروز به شکست ارشک محبی شد تا دیگر ابهامی برای انتخاب او باقی نماند.

برای انتخاب تیم اعزامی به دنیای قزاقستان که شهریور ماه در نورسلطان برگزار می گردد، بخشی از گره ها روز 7 تیر ماه باز خواهد شد اما ترکیب نهایی قرار است 16 شهریور ماه اعلام گردد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1382

به "مسابقاتی که دست کشتی گیران را برای کادرفنی رو کرد؛ گره کوری در کار نبود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقاتی که دست کشتی گیران را برای کادرفنی رو کرد؛ گره کوری در کار نبود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید