هشدار در خصوص درمان آنفلوآنزا با آنتی بیوتیک ها

به گزارش نوای پرنده پارسی، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که با مصرف داروهای آنتی بیوتیک احتمال اینکه آنفلوآنزای خفیف به نوع کشنده آن تبدیل گردد، افزایش پیدا می نماید.

هشدار در خصوص درمان آنفلوآنزا با آنتی بیوتیک ها

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت، مصرف داروهای آنتی بیوتیک با بروز نشانه های اولیه بیماری آنفلوآنزا می تواند احتمال اینکه نوع خفیف این بیماری به نوع کشنده آن تبدیل گردد، افزایش پیدا کند.

باکتری های موجود در روده ابتدا به سیستم ایمنی یاری می نمایند تا به علائم اولیه ویروس ها که به ریه حمله نموده واکنش نشان دهد و با عفونت مقابله کند.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند: آزمایش ها صورت گرفته روی موش های آلوده به ویروس آنفلوآنزا نشان داد احتمال اینکه آن ها پس از دریافت یک دوره از آنتی بیوتیک تلف شوند نسبت به موش هایی که به تنهایی و بدون دریافت دارو با بیماری مقابله نموده اند، سه برابر بیشتر است.

به گفته متخصصان یافته های بدست آمده شواهد بیشتری ارائه می دهد که داروهای آنتی بیوتیک نباید به سرعت تجویز شده یا مصرف شوند.

سیستم سلامت در تمام نقاط دنیا با چالش تهدید فزاینده مقاومت آنتی بیوتیکی روبه روست که موجب شده داروها وارد دوره ای تاریک شده و بیماری ها و جراحت های ساده به عاملی کشنده تبدیل شوند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1559

به "هشدار در خصوص درمان آنفلوآنزا با آنتی بیوتیک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار در خصوص درمان آنفلوآنزا با آنتی بیوتیک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید