نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد

به گزارش نوای پرنده پارسی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) در آینده نزدیک اطلاع داد.

نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز یکشنبه 11 آذر 97 با اشاره به اینکه اخیرا نشستی با مدیرکل پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور در مورد توسعه گردشگری و همچنین فرصت ها و تهدیدهای موجود در عرصه و محوطه منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) برگزار گردید، اظهار کرد: خوشبختانه در این جلسه برای تجهیز و توسعه پایگاه جهانی لوت در استان کرمان اعتبار مناسبی اختصاص یافت.

او با بیان اینکه تمامی پایگاه های ثبت جهانی دارای ضوابط و دستورالعمل های خاصی هستند که باید طبق این ضوابط عمل گردد، اظهار کرد: در حال حاضر ارتقای زیرساخت های ارتباطی شامل ارتباطات رادیویی و اینترنتی در منطقه شفیع آباد بخش شهداد از مهمترین دستورالعملهای ابلاغی است که باید به فوریت اجرایی گردد.

فرخی با اشاره به اینکه فراهم ساختن تجهیزات لازم جهت پایش تصویری از دیگر مسایل مهم و اساسی پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) است، توضیح داد: خوشبختانه با تهیه این گونه تجهیزات می توان نظارت مستقیم بر محدوده بیابان لوت در استان کرمان داشت و مسایل حفاظتی و امنیتی گردشگران داخلی و خارجی این منطقه را فراهم ساخت.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه بیابان لوت نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران و توسعه گردشگری این استان دارد، اضافه نمود: دستیابی به این هدف نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های اجرایی، نهادهای امنیتی و انتظامی و همچنین بخش خصوصی است.

او به افزایش نیروی انسانی جهت فعالیت در یگان حفاظت و امور اداری پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) اشاره و تاکید نمود: با تدوین پلان مدیریتی می توان به اهداف مورد نظر این پایگاه در جهت معرفی بیابان لوت و جاذبه های منحصربه فرد آن در راستای جذب گردشگران و افزایش میزان ماندگاری انها در محل اقامتگاه های بوم گردی و غیره رسید.

فرخی با بیان اینکه میراث جهانی بیابان لوت از جاذبه هایی چون کلوت ها، ریگ یلان، نبکاها و همچنین رودخانه شور، منطقه گندم بریان و غیره تشکیل شده است، اعلام نمود: تنوع چشم اندازها و ناشناخته بودن این منطقه، شرایط را برای تحقیقات علمی و همچنین گسترش ژئوتوریسم فراهم می کند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1979

به "نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید