مقاله: آب و هوای نروژ در طول سال، اب و هوای نروژ در نوروز، بهار، تابستان، پاییز و زمستان

به گزارش نوای پرنده پارسی، تابستان ها در شرق نروژ کوتاه بوده و از اواخر ژوئن تا اوایل آگوست ادامه دارند. در این فصل می توانید انتظار روزهای طولانی و گرم و شرایط آب و هوایی باثبات را داشته باشید. دما معمولا تا 20 درجه سانتیگراد بالا می رود. شنا در این زمان به فعالیتی محبوب تبدیل می شود، چرا که دمای آب دریا تا حدود 15 درجه سانتیگراد بالا می آید. پاییز در شرق نروژ با رنگ های شگفت انگیز پاییزی خودنمایی می کند. روزها کوتاه تر می شوند و بارش های سنگین باران به روال معمول روزها تبدیل می شود. زمستان معمولا از نوامبر تا آوریل ادامه دارد. مناطق دور از دریا ممکن است حسابی سرد شوند اما مناطق ساحلی شرق نروژ آب و هوای معتدل تری دارند که البته با بادهای قوی و بارش های سنگین همراه است. بهار از می تا نیمه های ژوئن ادامه دارد. آب و هوا در بهار در این منطقه می تواند به سرعت رنگ عوض کرده و از روزهای گرم و با نسیم های ملایم تا بارش های ناگهانی برف را تجربه کند.

مقاله: آب و هوای نروژ در طول سال، اب و هوای نروژ در نوروز، بهار، تابستان، پاییز و زمستان

نروژ 5 منطقه آب و هوایی مجزا دارد. شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز این بخشها هستند. در زمان های مختلف سال، شرایط آب و هوایی در این مناطق می توانند تفاوت های زیادی با هم داشته باشند.

شمال نروژ در محدوده مدار شمالگان قرار می گیرد. در این محدوده، خورشید در تابستان غروب نمی کند و در زمستان طلوع نمی کند. شروع بهار سال به سال متفاوت است، اما معمولا قبل از پایان می از راه می رسد. پاییز معمولا در نیمه های آگوست شروع شده و تا نیمه های نوامبر ادامه دارد. تابستان ها در شمال نروژ می تواند حسابی گرم باشد و دما در بالاترین حالتش به حدود 25 درجه سانتیگراد هم برسد. زمستان ها در مناطق داخلی کشور و دور از دریا ممکن است آب و هوای قطبی را تجربه کنند و دما به منفی 40 درجه سانتیگراد هم برسد. زمستان های مناطق ساحلی عموما بدون یخ سپری می شوند، چرا که جریان خلیج تاثیر گرم کننده خود را بر این مناطق می گذارد؛ باران و توفان اما غیر معمول نیست. این منطقه از نروژ می تواند تغییراتی سریع، هم در الگوهای آب و هوایی و هم دمای محیط را در هر فصلی تجربه کند.

منبع مقاله: آب و هوای نروژ در طول سال، اب و هوای نروژ در نوروز، بهار، تابستان، پاییز و زمستان

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7405

به "مقاله: آب و هوای نروژ در طول سال، اب و هوای نروژ در نوروز، بهار، تابستان، پاییز و زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آب و هوای نروژ در طول سال، اب و هوای نروژ در نوروز، بهار، تابستان، پاییز و زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید