مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری، ثروت ترامپ آب رفت

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران : ثروتمندان هم در آمریکا و هم در دنیا از فرصت کرونا برای افزودن به ثروت خود استفاده نموده اند تا جایی که اکنون مجموع ثروت 400 فرد ثروتمند نخست دنیا به 3.2 تریلیون دلار رسیده است.

مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری، ثروت ترامپ آب رفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، نشریه فوربس گزارش سالانه خود در مورد ثروتمندان دنیا را منتشر کرد که بر این اساس و برای سومین سال متوالی، جف بزوس- بنیان گذار و مدیرعامل شرکت آمازون به عنوان ثروتمندترین فرد در دنیا معرفی گشت. از سوی دیگر اما ثروت دونالد ترامپ- رئیس جمهور میلیاردر آمریکا تحت تاثیر شیوع کرونا و کسادی در کار هتل ها و مراکز تفریحی با کاهش روبرو شده است.

به گفته این نشریه آمریکایی، در شرایطی که کرونا روی درآمد میلیون ها شهروند این کشور تاثیر گذاشته و حدود 1.8 میلیون نفر نیز به طور دائمی شغل خود را از دست داده اند، ثروتمندان هم در آمریکا و هم در دنیا از فرصت کرونا برای افزودن به ثروت خود استفاده نموده اند تا جایی که اکنون مجموع ثروت 400 فرد ثروتمند نخست دنیا به 3.2 تریلیون دلار رسیده است. آمریکا و چین به ترتیب بیشترین تعداد افراد میلیاردر را در دنیا دارند.

اریک یوان مدیرعامل اپلیکیشن زوم که امکان برگزاری ویدئوکنفرانس را به صورت گسترده فراهم می نماید، یکی از 18 فرد تازه وارد فهرست امسال است که اکنون 11 میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد. از طرف دیگر دونالد ترامپ با کاهش ثروت خود از 3.1 میلیارد دلار در سال قبل به 2.5 میلیارد دلار در امسال رسیده و رتبه وی نیز در بین ثروتمندان دنیا از 352 به 275 کاهش پیدا نموده است.

نسبت به صورت درآمد بنگاه های تجاری ترامپ مجادله های جدی وجود دارد تا جایی که بعضی از مقامات قضائی در نیویورک خواستار افشای صورت های درآمدی این بنگاه ها هستند.

در حال حاضر برای قرار دریافت در بین 100 ثروتمند نخست دنیا باید دست کم 16.2 میلیارد دلار ثروت در اختیار داشت. پس از جف بزوس، برنارد آرنو- مدیرعامل برند لوئی ویتون، بیل گیتس- بنیان گذار مایکروسافت، مارک زاکربرگ- بنیان گذار فیس بوک و وارن بافت- مدیرعامل گروه سرمایه گذاری برکشایر قرار دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5064

به "مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری، ثروت ترامپ آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری، ثروت ترامپ آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید