مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کار آسیب دیده از کرونا آغاز شد، شرکت های خلاق کوچک به سامانه غزال مراجعه کنند

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: صندوق نوآوری در دومین مرحله از حضور جهادی خود در عرصه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در نظر دارد تا سقف 400 میلیون تومان به شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا تسهیلات با بهره 9 درصد اعطا کند.

مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کار آسیب دیده از کرونا آغاز شد، شرکت های خلاق کوچک به سامانه غزال مراجعه کنند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه فعالیت ها و حمایت های خود در حوزه مقابله با ویروس کرونا، پس از تامین مالی شرکت های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و همچنین حمایت و کمک به تداوم کسب وکار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، در مرحله دوم قصد دارد با هدف حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98 بوده اند، تسهیلات اعطا کند.

وحدت، جزییات این تسهیلات را تشریح کرد و گفت: شرکت های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 400 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد تسهیلات دریافت می کنند. دوره پرداخت این تسهیلات 6 ماه و دوره تنفس آن نیز 6 ماه خواهد بود. بعد از این مدت شرکت ها طی 12 ماه موظف به بازپرداخت تسهیلات می شوند.

وی در مورد نحوه شناسایی شرکت های آسیب دیده بر اثر کرونا برای تخصیص تسهیلات نیز گفت: فهرست شرکت های خلاق آسیب دیده توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق تایید شده و توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای اخذ تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری سراسر کشور معرفی می شوند.

رئیس صندوق نوآوری وشکوفایی شرایط بهره مندی شرکت های خلاق کوچک از این تسهیلات را بیان کرد و گفت: نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98، کاهش نسبت فروش زمستان سال 98 در مقایسه با سال 97، کاهش رتبه الکسا یا میزان نصب و یا کاربر فعال، تعیین میزان تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان بر اساس هزینه ها، فروش و حقوق و دستمزد پرداختی شرکت از جمله شرایط مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات خواهد بود. علاوه بر آن پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال 90 درصدی شرکت مطابق با لیست بیمه است.

وحدت در سرانجام، مرحله بعدی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان و فناور آسیب دیده بر اثر کرونا را شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری بیان کرد و گفت: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان بزرگ و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت های خلاق آسیب دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می توانند از طریق سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام کنند.

سرانجامی پیام/

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4502

به "مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کار آسیب دیده از کرونا آغاز شد، شرکت های خلاق کوچک به سامانه غزال مراجعه کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از کسب و کار آسیب دیده از کرونا آغاز شد، شرکت های خلاق کوچک به سامانه غزال مراجعه کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید