قلعه نویی در مخمصه؛ بازی های گل گهر 3 بر صفر می گردد؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، آرش شکرریز در مورد ماجرای بازیکن گابنی گل گهر و شکایت سه باشگاه از حضور این بازیکن در ترکیب این تیم گفت: طبق قوانین داخلی مسئولیت آنالیز و صحت سنجی مدارک و صلاحیت بازیکن طبق شرایط مندرج در آیین نامه با باشگاه است و از این نظر با توجه به اطلاعات ضد و نقیضی که از فدراسیون فوتبال گابن به فدراسیون فوتبال ایران رسیده در صورتی که مسجل گردد او شرایط بازی در ایران را ندارد کارت بازی اش باطل و دیگر اجازه همراهی تیم را نخواهد داشت، ولی با توجه به اینکه این قانون داخلی است و جزو قوانین بین المللی نیست بازیکن می تواند تمام حق و حقوق خود را تا خاتمه دوره قراردادش از باشگاه گل گهر سیرجان بگیرد.

قلعه نویی در مخمصه؛ بازی های گل گهر 3 بر صفر می گردد؟

وی در خصوص اینکه آیا ممکن است نتایج سه دیداری که این بازیکن در آن ها حضور داشته تغییر کند یا نه، گفت: تغییر نتیجه بازی در صورتی رخ می دهد که بازیکن غیر مجاز در ترکیب بوده باشد. آیین نامه های داخلی از نظر آنالیز صلاحیت بازی برای یک کشور یا مسابقات کشوری مرجع و موثر هستند، اما مشخص مجاز یا غیرمجاز بودن یک بازیکن براساس مقررات فیفا انجام می گردد. فیفا می گوید بازیکن غیرمجازی کسی است که در بازی قبل کارت قرمز گرفته باشد یا خارج از پنجره جابجایی جذب گردد یا شناسنامه خود را جعل کند و ...، اما این بازیکن مشمول هیچ یک از این موارد نمی گردد.

وکیل بین المللی ورزشی در ادامه گفت: در صورتی که کارت بازی هم صادر گردد، اما به اشتباه در صدور کارت بازی پی ببرند، به دلیل نقض آیین نامه - نه مقررات - کارت بازی این بازیکن باطل می گردد. همانطور که گفته شد این اشکال جزو نقض مقررات بازی که از سوی فیفا مشخص می گردد، نیست.

شکر ریز در ادامه مطرح نمود: این موضوع به طور کلی چند وجه دارد. ابتدا اینکه دستورالعمل مربوط به محدودیت جذب بازیکن خارجی هنوز ابلاغ نشده است و در ثانی در مقررات فیفا بازیکن فاقد صلاحیت با بازیکن غیر مجاز فرق دارد که این در آیین نامه ما به درستی به آن اشاره نشده و باعث شده سو تفاهم ایجاد گردد. این مورد را فصل گذشته در بازی سایپا - پیکان که یک تعویض اضافه انجام شد هم دیدیم. بازیکن غیر مجاز به کسی می گویند که محرومیتش به وی ابلاغ شده باشد. مثلا بازی قبل کارت قرمز گرفته باشد. بازیکن گل گهر طبق مقررات کارت بازی گرفته و محرومیتی به او ابلاغ نشده است. از زمانی که کمیته مسابقات و سازمان لیگ به او اعلام نمایند که صلاحیت بازی ندارد و کارت بازی او را باطل نمایند تبدیل به بازیکن غیر مجاز خواهد شد و حضورش از آن به بعد ممنوع است. در اینجا باشگاه گل گهر طبق مقررات تشریفات لازم را رعایت نموده است و از فدراسیون مبدا استعلامات لازم گرفته شده و اینکه شخصی به آن ایمیل دسترسی داشته و اطلاعات غیر واقعی داده است معنی اش جعلی بودن ایمیل نیست.

وی اضافه نمود: در قوانین آمده که مسئولیت صحت موارد مربوط به یک بازیکن بر عهده باشگاه است و این به طور هوشمندانه در آیین نامه آمده است و معنی اش این است که اگر بازیکن به هر دلیلی مجوز بازی اش باطل گردد تمام حق و حقوق آن بازیکن را باشگاه باید بدهد.

ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7524

به "قلعه نویی در مخمصه؛ بازی های گل گهر 3 بر صفر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی در مخمصه؛ بازی های گل گهر 3 بر صفر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید