فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018

به گزارش نوای پرنده پارسی، وضعیت فیسبوک طی امسال میلادی به معنای واقعی کلمه بحرانی بود و به نظر می رسد این شرایط باعث شده فیسبوک پرریسک ترین غول فناوری سال در بازار سهام لقب بگیرد.

فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، برخی از تحلیلگران دنیای فناوری معتقدند فیسبوک بزرگترین نگرانی میان سهامداران FAANG است. سهام FAANG مخفف و شامل غولهای فناوری سیلیکون ولی مثل فیسبوک، آمازون، اپل،نتفلیکس آلفابت و گوگل است.

ری وانگ، تحلیلگر اصلی و بنیانگذار شرکت تحقیقاتی Constellation Based Silicon Valley، در این خصوص می گوید: فیسبوک در حوزه اعتماد عمومی به شدت ضعیف است و در سطحی پایین توقف نموده است.

وانگ ادامه داد: با توجه به مسائل این غول شبکه های اجتماعی، اگر انتظار تغییر خاصی را داریم باید منتظر تغییر نوع مدیریتهمراه با تقویت کوشش ها برای حل نگرانی های مرتبط با حریم خصوصی و امنیت سایبری باشیم.

وانگ در مورد اپل، نیز گفت که اپل شرکتی است که اخیرا با پیچیدگی قیمتها رو به رو شده اما چشم انداز بلندمدت خوبی دارد. به اعتقاد برخی از کارشناسان بسیاری از مسائل فیس بوک در مورد مدیر بخش امنیتی این شرکت یعنی شریل سندبرگ، است که متاسفانه در خصوص رسوایی ها و جنجالهای اخیر این شرکت واکنش مناسبی نشان نداده و حتی پنهانکاری نموده است.

اوج رسوایی های فیسبوک به گزارش نیویورک تایمز در خصوص این شرکت باز می شود که باعث شد سهام این شپرکت به شدت افت کند.

به گفته وانگ تنها راه خروج فیسبوک از این مسائل انجام برخی تغییرات در بخش رهبری و مدیریت فیسبوک و البته افزایش امنیت سایبری شرکت است.

با همه این ها، فیسبوک تنها شرکتی نیست که با مشکل رو به رو است و اپل نیز افزون بر حوزه قیمت گذاری در حوزه تجارت با چین مشکل دارد. مسئله ای که می تواند بعدها در استراتژی های کلان این شرکت نیز تاثیر گذار باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: انتخاب
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 641

به "فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک پر ریسک ترین عضو سیلیکون است؟ ، موقعیت متزلزل مدیران غول فناوری در سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید