عکس، فرد کوتوله ای که به عنوان غول درگذشت!

به گزارش نوای پرنده پارسی، آدام راینر تنها فردی در تاریخ است که در طول زندگی خود هم کوتوله و هم غول بوده است. آدام در سن 21 سالگی کمی بیش از 4 فوت قد داشت.

عکس، فرد کوتوله ای که به عنوان غول درگذشت!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بسیاری از مردم این نظریه را مطرح نموده اند که آدام می خواست قدش بلندتر گردد زیرا در زمان مرگش غول بزرگی بود و قدش بیش از 7 فوت بود. با این حال، قد غیرمعمول او عوارض متعددی را در پی داشت، که نمونه ای از ضرب المثل مواظب باش چه آرزویی داری بوده است.

آدام راینر در سال 1899 در گراتس اتریش به جهان آمد. زندگی شخصی آدام تا حد زیادی ناشناخته است. این به این علت است که شیفتگی آنها به زندگی او ناشی از شرایط غیرعادی او است که باعث شد در طول زندگی خود هم کوتوله و هم غول باشد. گذشته از این نکته، هیچ چیز دیگری در خصوص زندگی او کنجکاوی عمومی را برنانگیخت.

هر دو والدین آدام قد معمولی داشتند. وقتی جنگ جهانی اول در سال 1914 آغاز شد، آدام در ارتش نام نویسی کرد. قد آدم در این مرحله به سختی 4 فوت و 6 اینچ بود. پزشکان او را به علت قدش به عنوان کوتوله طبقه بندی کردند و قد آن او را ضعیف تر از آن کرد که بتواند یک سرباز مولد باشد.

آنها او را به عنوان یک مسئولیت و نه یک یاری ارزشمند به ارتش می دیدند.

علیرغم اینکه آدام از ورود به ارتش محروم شد، اما در خصوص خدمت سرسخت بود. قد آدم 2 اینچ بزرگ شده بود و یک سال بعد دوباره وارد ارتش شد. او دوباره به علت قدش رد شد.

کوتولگی معمولاً به عنوان ارتفاع 4 فوت 10 اینچ یا کمتر تعریف می گردد. آدام در سن 19 سالگی به سختی 4 فوت و 8 اینچ قد داشت. در نتیجه، او هنوز به عنوان یک کوتوله طبقه بندی می شد. سوابق پزشکی او بعلاوه نشان می دهد که او بسیار لاغر بوده است.

آدام علیرغم جثه کوچک و لاغرش، دست ها و پاهای غیرعادی بزرگی داشت. طول دستان او 23.9 سانتی متر (9.4 اینچ) بود. گزارش شده است که وقتی آدام برای اولین بار اقدام به ثبت نام در ارتش کرد، کفش هایی به مقدار EU 43. (US 10) پوشید. زمانی که او برای دومین بار کوشش کرد در ارتش ثبت نام کند، سایز کفش او دو برابر شده بود و به EU 53 (US 20) رسیده بود. این یک مقدار کفش غیرمعمول برای مردی با جثه کوچکش بود.

آدام در سن 21 سالگی با سرعتی نگران نماینده آغاز به رشد کرد، زمانی که رشد بیشتر مردم متوقف شد. آدام در سال 1932 زمانی که 33 سال داشت 7 فوت و 2 اینچ قد داشت. همراه با رشد سریع، انحنای شدید ستون فقرات آدام ایجاد شد.

چه چیزی باعث این پدیده عجیب شد

پزشکان از رشد سریع آدام غافلگیر شدند. دو پزشک به طور خاص آغاز به آزمایش و ارزیابی آدام برای مشخص منبع جهش سریع رشد او کردند. دکتر ماندل و دکتر ویندهلز تشخیص دادند که آدام از آکرومگالی رنج می برد. این به علت وجود تومور در غده هیپوفیز آدم بود.

آکرومگالی یک بیماری هورمونی است که در اثر فراوری هورمون رشد بیش از حد غده هیپوفیز در دوران بلوغ ایجاد می گردد. هنگامی که این اتفاق می افتد، استخوان ها، به ویژه استخوان های دست، پا و صورت، بزرگ می شوند.

آدام ویژگی های کلاسیک یک بیمار آکرومگالی را به نمایش گذاشت. دستها و پاهای بزرگی داشت. به علت برآمدگی پیشانی و فک، صورتش به شدت کشیده شده بود. علاوه بر این، لب های او بسیار ضخیم تر از لب های معمولی انسان بود و دندان هایش فاصله زیادی داشت.

دکتر ماندل و دکتر ویندهلز تصمیم گرفتند آدام را عمل نمایند تا تومور را خارج نمایند و از رشد بیشتر جلوگیری نمایند. آنها می دانستند که احتمال موفقیت این عمل بسیار کم است، زیرا تومور تقریباً ده سال در این مرحله رشد نموده بود.

آدام ماه ها پس از عمل او مقدار گیری شد. او قدش بلندتر نشده بود، اما انحنای ستون فقراتش بدتر شده بود، که نشان می داد هنوز در حال رشد است، البته با سرعت بسیار کمتری.

سلامتی آدام با کاهش شنوایی و نابینایی از ناحیه چشم راست رو به وخامت گذاشت. آدام نیز به همین ترتیب در یک تخت محصور شد زیرا انحنای ستون فقرات او بدتر شد. او بقیه عمر خود را در رختخواب گذراند.

آدام در 4 مارس 1950 از جهان رفت، او تنها 51 سال داشت. آدام در زمان مرگ 7 فوت و 8 اینچ قد داشت. او تنها مرد تاریخ است که در طول عمرش هم کوتوله و هم غول بوده است.

منبع: هیستوری آف یستردی

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7764

به "عکس، فرد کوتوله ای که به عنوان غول درگذشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، فرد کوتوله ای که به عنوان غول درگذشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید