شلوغی پیست اسکی سوئیس در اوج کرونای اروپا (

به گزارش نوای پرنده پارسی، فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان دستور بسته شدن تفرجگاه های اسکی، تله کابین ها و وسایل مخصوص که به بالا رفتن اسکی بازان در پیست یاری می نماید، را صادر نموده اند.

شلوغی پیست اسکی سوئیس در اوج کرونای اروپا (

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بسیاری از تفرجگاه های مخصوص اسکی در ناحیه کوه های آلپ تعطیل هستند و همین موضوع باعث رونق تفرجگاه های سردسیری سوئیس شده است. سوئیس که محدودیت هایی را برای ورود به فاز دوم شیوع کرونا در نظر گرفته، اجازه می دهد تا شهروندان فعالیت های تقریبا معمولی خود را انجام دهند.

رشته کوه های آلپ از میان 8 کشور اروپایی می گذرد و بسته بودن تفرجگاه های اسکی در بسیاری از این کشورها باعث رونق این مراکز در سوئیس شده است.

مردم در دوران شیوع کرونا در منطقه زرمات سوئیس اسکی می نمایند/ عکس: رویترز

این تفرجگاه ها شامل هتل، اقامت گاه های ساده تر، وسایل بالابرنده اسکی بازان، پیست اسکی، رستوران، بار و کافه می گردد که عمده فعالیتشان با شروع فصل سرد و بارش برف شروع می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آسمان آبی در ماترهورن اسکی بازان و طرفدران اسنوبرد را در روز شنبه به روستای زرمات کشاند. ماترهورن نمادین ترین کوه رشته کوه های آلپ است و در مرز سوئیس و ایتالیا واقع شده است. در این میان نیروهای پلیس نیز کوشش داشتند تا تجمعات عظیم اسکی بازان را از هم جدا و آنها را از لحاظ فاصله اجتماعی متفرق نمایند.

فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان دستور بسته شدن تفرجگاه های اسکی، تله کابین ها و وسایل مخصوص که به بالا رفتن اسکی بازان در پیست یاری می نماید، را صادر نموده اند. مقامات این کشورها امیدوارند چنین اقدامی در شروع فصل سرما و شروع فصل محبوب اسکی به مهار کرونا و کاهش شمار مبتلایان یاری کند.

علاقهمندان به اسکی در منطقه زرمات سوئیس روی وسیله بالا برنده روباز ماسک زده اند/ عکس: رویترز

سوئیس در موج دوم کرونا از شناسایی روزانه 5 هزار مبتلا و افزایش مرگ و میرهای ناشی از ویروس کووید-19 خبر داده و امیدوار است با محدودیت های معمول مانند فاصله اجتماعی، محدودیت در تجمعات و اجباری کردن پوشش ماسک اقتصاد توریسم در دوران همه گیری را تقویت کند.

مکس الشتد سوئدی در یکی از بخش های زرمات که خدمات اسکی را در طول سال ارائه می دهد در این باره گفت: اگر این مراکز باز باشد من قطعا به اسکی می روم. شما فقط مجبورید پوشش ماسک را بپذیرید.

در آن سوی مرزها در دامنه های ایتالیایی کوه ماترهورن منطقه سروینیا تمامی تفرجگا ه و پیست های اسکی حدود یک ماه است که تعطیل اند.

بعضی از استراحتگاه های سوئیس مانند داووس در شمال غربی با انفجار مه سرد بسیاری از فضاهای بسته هتل ها، اقامت گاه ها و درون کابین های بالا برنده مانند تله کابین ها را ضدعفونی نموده است. مدیران تفرجگاه اسکی به نابودی 99.9 درصد ویروس ها، باکتری ها و هاگ ها در یک دقیقه افتخار می نمایند. مه سرد یکی از ابزارهای ضدعفونی نماینده محیط است.

علاقه مندان به اسکی در تفرجگاه زمستانی زرمات سوئیس ماسک زده اند/ عکس: رویترز

انجمن گردشگران سوئیس برای آرامش بیشتر گردشگران شعار تمیز و امن را در نظر گرفته است.

آن اشپیگلر یک آلمانی ساکن زوریخ در این باره گفت: نرفتن به کوه وحشتناک است.

ژان- فرانسوا پاگردد اسکی باز سوئیسی در این باره گفت: اسکی باعث می گردد اجبار ماسک را فراموش کنید.

مدیران و کارمندان استراحت گاه های کوهستانی سوئیسی می دانند که تعداد مسافران بریتانیایی، هلندی، آلمانی و اسکاندیناویایی آنها در امسال به دلیل شیوع کرونا کمتر از همواره در این فصل خواهد بود. انتظار برای دریافت واکسن و محدودیت های جدید مانع از سفرهای برون مرزی در این کشورها شده است.

اسکی بازان با ماسک در منطقه زرمات سوئیس/ عکس: رویترز

در اتریش دامنه کوه های کیتز اشتاین هورن در نزدیکی زل آم سی و یخچال های طبیعی هینترتوکس در نزدیکی میر هوفن در انتظار بازگشایی پس از سرانجام تعطیلات سراسری در اواسط آذر (6 دسامبر) هستند. در سال گذشته استراحتگاه ایشگل در منطقه تیرولین به یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا تبدیل شد.

خانمرومی بینر هاورز شهردار زرمات به آینده امیدوار است و می گوید: مردم به تعطیلات و کوه احتیاج دارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5636

به "شلوغی پیست اسکی سوئیس در اوج کرونای اروپا (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلوغی پیست اسکی سوئیس در اوج کرونای اروپا ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید