سپاهان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان

سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان می گوید به دنبال اعاده حیثیت از نام سپاهان در لیگ برتر فوتبال است و برای قهرمانی می جنگد.

سپاهان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان

به گزارش خبرنگاران، لیگ برتر فوتبال بانوان از 16 آذر و با حضور 12 تیم آغاز می گردد، تیم سپاهان که فصل گذشته با 47 امتیاز در صندلی چهارم جدول رده بندی نهاده شد در فصل جدید به دنبال قهرمانی است.

سمیه شهبازی سرمربی تیم فوتبال بانوان سپاهان اصفهان در گفت وگو با خبرنگاران به وضعیت آمادگی تیمش پیش از آغاز لیگ برتر فوتبال بانوان اشاره نمود و گفت: حدود سه ماه قبل تمریناتمان را آغاز کردیم اما به دلیل اردوهای متعدد تیم های ملی بزرگسالان و جوانان برخی از بازیکنان ملی پوشمان را در اختیار نداشتم اما با بقیه تیم تمرینات خوبی داشتیم. سه بازیکن در تیم ملی بزرگسالان و خودم به همراه دو بازیکن در تیم ملی جوانان حضور داشتیم که این موضوع کمی هماهنگی و کارهای تاکتیکی تیممان را عقب انداخت.

او در مورد هدف تیم بانوان سپاهان در فصل جدید لیگ بیان نمود: به دلیل شرایط خوبی که باشگاه برایمان ایجاد نموده و اعاده حیثیت از نام سپاهان می خواهیم قهرمان شویم و سال گذشته را جبران کنیم .

سرمربی تیم سپاهان در مورد تیم آذرخش تهران که در هفته اول لیگ برابر هم به میدان می روند، اظهار کرد: سال گذشته آذرخش تیم جوانی بود که برای اولین بار در لیگ شرکت می کرد و سال جاری هم اگر همان نفرات سال قبل را حفظ نموده باشد باتجربه تر شده اند. به طور کلی حضور این تیم درلیگ امتیاز مثبتی است.

شهبازی که نگاه مثبتی ب فصل جدید لیگ دارد بیان نمود: فکر می کنم سال جاری لیگ بهتر و پویاتری داشته باشیم چون ملوان که تیمی خوب و ریشه دار است به لیگ برگشته و دیگر اینکه حضور مداوم بازیکنان در اردوهای تیم ملی نشان دهنده آمادگی لازم آنها بیرای آغاز رقابت ها است.

او در پاسخ به این سوال که بازگشت تیم ملون می تواند به بالا بردن کیفیت لیگ یاری کند؟ گفت: بله 100 درصد چون مربی کاربلد و بازیکنان باتجربه و خوبی دارد که مطمئنا حضورشان لیگ را قشنگ تر می نماید.

شهبازی وضعیت کلی فوتبال بانوان را مثبت و رو به پیشرفت ارزیابی کرد و ادامه داد: سال به سال بهتر می شویم و پیشرفت می کنیم. همیشه گفته آهسته اما خوب، با برنامه و اصولی جلو می رویم. علاوه بر این حضور آقای عبدی و حبیبی به عنوان مشاور فنی تیم های ملی بانوان در کنار این تیم ها خیلی خوب است چون اصول خاصی را به تیم های تزریق می نمایند که باعث می گردد باشگاه ها هم آنها را پیاده نمایند.

او اصلی ترین مشکل فوتبال بانوان را نداستن برنامه دقیق دانست، بیان نمود: همه کشورها بر اساس یک برنامه ریزی خاص جلو می روند اما فکر می کنم ما در بخش زنان و مردان برنامه ریزی نداریم. در مورد همین لیگ با اینکه از ماه ا قبل تاریخ برگزاری مسابقات تیم های ملی معین بود تاریخ آغاز جابه جا شد در صورتی که اگر از اول اعلام می کردند دیرتر برگزار می گردد خیلی بهتر بود. مورد دیگر به امکاناتی چون ابزارها و زمین مربوط می گردد که اگر امکانات بیشتر گردد بهتر است.

شهبازی در خاتمه این گفت وگو در مورد وضعیت قراردادهای مالی فوتبال بانوان گفت: به دلیل شرایط اقتصادی کشور وضعیت مالی سخت تر شده و همه تیم ها با این شرایط درگیر هستند. شرایط تیم ما هم با وجود اینکه اسپانسر خوبی داریم سخت است اما اگر بتوانیم نتیجه های خوبی در سطح بین المللی بگیریم مطمئنا توجهات هم به باشگاه های بانوان بیشتر می گردد.

تیم سپاهان با ترکیب سمیرا محمدی، مینا نافعی و ملیکا قاسمی(دروازه بانان)، کوثر کمالی، مهناز شاه مرادی، میترا نظری، مرضیه فیضی، زهرا کمالی، فروزان محققیان، فاطمه کریمی، زهرا ذوالفقاری، الهام فرهمند(کاپیتان)، مانیا آتادوریان، شیوا فاضلی، شقایق روزبهان، مریم رهیده، فاطمه حسینی، مرضیه نیکخواه، هاجر دباغی، میترا مسعودی، شیرین روحانی، مریم صادقانی و حدیث نصر در لیگ برتر شرکت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 547

به "سپاهان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپاهان به دنبال قهرمانی در لیگ برتر فوتبال بانوان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید