سهم گروههای سیاسی از کابینه مصطفی الکاظمی چند وزیر است؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، رسانه های خبری اعلام کردند که کابینه دولت جدید عراق به نخست وزیری مصطفی الکاظمی با 22 وزیر تشکیل می گردد.

سهم گروههای سیاسی از کابینه مصطفی الکاظمی چند وزیر است؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، یک منبع آگاه درباره تشکیل کابینه جدید عراق به المیادین گفت که دولت جدید از 22 وزیر تشکیل می گردد.

به گفته این منبع، سهم شیعیان 11 وزیر، سُنی ها 6 وزیر، 3 وزیر به کُردها و یک یا دو وزیر هم به اقلیت های مسیحی و ترکمن اختصاص خواهد داشت.

در همین ارتباط یک عضو مجلس عراق تاریخ رای گیری به کابینه مصطفی الکاظمی را خاطرنشان کرد. فاضل الفتلاوی یکی از نمایندگان ائتلاف فتح در این باره گفت: مشورت های الکاظمی با جریانهای سیاسی به انتها رسیده و او کابینه وزراتی خود را تکمیل نموده و از رئیس مجلس خواهد خواست تا روز چهارشنبه جلسه ای را برای رای اعتماد به کابینه وی برگزار کند.

مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل دولت عراق روز شنبه گفت که مشورت هایش با گروه های سیاسی در فضایی محبت آمیز ادامه دارد.

وی اضافه نمود: ما کوشش می کنیم که در چارچوب گفت وگوی سازنده موانع را پشت سر بگذاریم.

مأمور تشکیل دولت عراق گفت که ما تیم دولتی پاک و متخصصی می خواهیم که بتوانند با بحران ها مقابله نموده و کشور را به سوی موفقیت سوق بدهند و خواسته های مردم را برآورده نمایند.

از سوی دیگر ایسر الجادری یک عضو جریان حکمت در مجلس عراق فاش کرد که رهبران سیاسی شیعه به مصطفی الکاظمی برای انتخاب وزرای خود اختیار کامل داده اند.

وی شرایط مامور شدن الکاظمی به نخست وزیری را متفاوت با شرایط گذشته دانست و گفت : تشکل های سیاسی هنوز بر سر انتخاب افراد کابینه کاظمی به توافق نرسیده اند.

الجادری با تاکید بر اینکه رهبران شیعه هیچ چیزی را بر الکاظمی تحمیل نکردند تاکید نمود که الکاظمی از همه می خواهد که در دولت او مشارکت داشته و مسئولیت پذیر باشند.

وی با بیان اینکه واقعیت های سیاسی موجود در عراق باعث انتخاب کاظمی برای تصدی پست نخست وزیری شده است توضیح داد: گفت وگوهای عمیقی بین نیروهای سیاسی در مورد برنامه دولت الکاظمی وجود دارد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4365

به "سهم گروههای سیاسی از کابینه مصطفی الکاظمی چند وزیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم گروههای سیاسی از کابینه مصطفی الکاظمی چند وزیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید