سال 2021؛ رکورددار پایین ترین اکتشافات نفت و گاز در 75 سال گذشته

به گزارش نوای پرنده پارسی، اکتشافات نفت و گاز طبیعی دنیا در سال 2021 به پایین ترین سطح سالانه در 75 سال اخیر رسید و کاهش قابل ملاحظه ای در مقایسه با سال 2020 داشت.

سال 2021؛ رکورددار پایین ترین اکتشافات نفت و گاز در 75 سال گذشته

به گزارش خبرنگاران، طبق تحلیل شرکت ریستاد انرژی، مجموع حجم اکتشافات تا نوامبر معادل 4.7 میلیارد بشکه نفت محاسبه شد. هیچ اکتشاف بزرگی تا سه هفته اول دسامبر اعلام نشد و صنعت نفت و گاز طبیعی را در راستا بدترین آمار اکتشاف از سال 1946 قرار داد. در مقابل، اکتشافات سال 2020 در سراسر دنیا معادل حدود 12.5 میلیارد بشکه نفت بود.

ریستاد درباره اکتشافات سال 2021 اعلام نمود: مایعات همچنان عمده اکتشافات هیدروکربن را با سهم 66 درصدی از کل اکتشافات، تشکیل دادند.

هفت اکتشاف در نوامبر اعلام شد که معادل 219 میلیون بشکه نفت و گاز طبیعی بود. تا 20 دسامبر، میانگین حجم اکتشافات در سال 2021 معادل 424 میلیون بشکه بود. به گفته محققان، این کاهش مجموع حجم اکتشافات، فقدان اکتشافهای تک بزرگ را برخلاف سالهای گذشته شاخص می نماید.

طبق گزارش ریستاد، اکتشاف یوتی وست در سواحل مکزیک بزرگترین اکتشاف اعلام شده در نوامبر بود. لوک اویل روسیه ذخایر یونی را معادل حدود 75 میلیون بشکه ذخایر قابل برداشت ارزیابی کرد. این شرکت روسی اعلام نمود برنامه ارزیابی قرار است بر اساس نتایج حفاریهای بیشتر کامل گردد. لوک اویل حقوق این بلوک را که در آن شرکت انی ایتالیا 40 درصد سهم دارد، برنده شده است.

محققان شرکت ریستاد انرژی اظهار کردند: این اکتشاف مجموع حجم اکتشافات لوک اویل در مکزیک را افزایش می دهد اما این حجم برای توسعه تجاری همچنان ناکافی بوده و مستلزم اکتشافات بیشتر است تا امکان توسعه آن فراهم گردد. با این حال اکتشافات مذکور مکزیک را امیدوار نموده است فرایند افت فراوری نفت را آهسته یا متوقف کند. چندین چاه قرار است در بلوکهایی که در مناقصه های مختلف به شرکتهای نفتی بین المللی داده شده اند، حفاری شوند.

یک اکتشاف بزرگ دیگر نوامبر در سواحل مالزی نانگکا-1 بود که دومین چاه اکتشافی پیروز حفاری شده در بلوک SK 417 بود.

نروژ هم به اکتشافات کوچک تا میانه ادامه داده و فرصتهایی را برای تحقق این اکتشافات با زیرساخت موجود فراهم می نماید.

بر اساس گزارش نچرال گاز اینتل، شرکت دولتی اکوئینور اوایل نوامبر اکتشاف نفتی در سواحل نروژ را اعلام نمود که ممکن است ذخایر آن معادل 62 میلیون بشکه نفت باشد. این کشف که ششمین مورد سال جاری در آبهای این کشور است، در شمال میدان تریهانس و غرب کریستین در دریای نروژ واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7508

به "سال 2021؛ رکورددار پایین ترین اکتشافات نفت و گاز در 75 سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال 2021؛ رکورددار پایین ترین اکتشافات نفت و گاز در 75 سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید