رگولاتور چینی خواهان آنالیز امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، طبق پیش نویس قوانین سازمان فضای سایبری چینی پلتفرم های بزرگ اینترنتی چینی که تصمیم دارند دفاتر، مراکز تحقیقاتی یا عملیاتی در کشورهای مختلف دنیا تأسیس نمایند نیز باید درخواست ارائه گزارش به رگولاتورها را ثبت نمایند.

رگولاتور چینی خواهان آنالیز امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد

این لایحه در حساب کاربری سازمان در وی چت منتشر شده تا عموم مردم درباره آن اظهار نظر نمایند.

براساس لایحه مذکور آژانس های طرف ثالث باید تغییرات در شرکت هایی با روزانه بیش از 100 میلیون کاربر فعال را آنالیز نمایند. بعلاوه دولت باید فعالیت های آنان را تأیید کند. از سوی دیگر پیغام رسان ها باید محدودیت دسترسی کاربران به سرویس های مشابه یا انتقال فایل به دیگر پلتفرم های اینترنتی را متوقف نمایند مگر آنکه دلایل موجهی در این زمینه داشته باشند.

عموم مردم می توانند تا 13 دسامبر نظرات خود درباره این لایحه را ثبت نمایند. قوانین مذکور در حالی پیشنهاد شده که دولت چین نظارت بر بخش فناوری خود را افزایش داده و قوانینی درباره چگونگی کنترل انبوه داده ها، رفتار با کاربران و رقبا را تصویب نموده است.

این کشور اخیراً قوانینی درباره امنیت داده و حفاظت از داده های خصوصی را تصویب نموده و تصمیم دارد بر شیوه استفاده از الگوریتم ها به وسیله شرکت ها نظارت کند.

پیش از این و در ماه جولای فضای سایبری چین پیشنهاد کرد شرکت هایی که داده های بیش از یک میلیون کاربر را در اختیار دارند، قبل از ثبت شرکت در بورس های خارجی باید تحت تحقیق امنیتی قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7456

به "رگولاتور چینی خواهان آنالیز امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگولاتور چینی خواهان آنالیز امنیت سایبری شرکت های اینترنتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید