روزانه تا 7 میلیون نفر در تهران به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس تردد می نمایند ، بخش عمده آلودگی به کرونا به وسیله حمل و نقل عمومی است

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس شورای شهر تهران گفت: بیشترین موارد ابتلا به کرونا و آلودگی به ویروس کووید 19 به ویژه میان قشر ضعیف جامعه به وسیله حمل و نقل عمومی ایجاد شده است.

روزانه تا 7 میلیون نفر در تهران به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس تردد می نمایند ، بخش عمده آلودگی به کرونا به وسیله حمل و نقل عمومی است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه مراسم افتتاح دو ایستگاه برج میلاد و امیرکبیر در خط 6 و 7 متروی تهران گفت: موضوع پاندمی کرونا نشان داد مسأله حمل و نقل عمومی اهمیت بسیار ویژه ای دارد و ما در شرایط کرونا ضربه زیادی از لحاظ این موضوع خوردیم، چرا که بخش عمده آلودگی به کرونا و ابتلا به این بیماری به ویژه میان قشر ضعیف به وسیله حمل و نقل عمومی ایجاد شد.

وی افزود: قبل از کرونا باید حمل و نقل تهران را توسعه می دادیم، ولی به دلیل اینکه این موضوع محقق نشد، در بزنگاه ضربه خوردیم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: تقریبا بیشتر مصوبات دولت در زمینه حمل و نقل عمومی اجرایی نشده و افتتاح دو ایستگاه امروز هم مربوط به مصوبات گذشته است.

هاشمی توضیح داد: باید موضوع حمل و نقل عمومی در کلان شهر ها مانند تأمین کالا های اساسی مورد توجه قرار گیرد، همانطور که تأمین گندم، نان و مرغ و برنج برای مردم ضرورت دارد، حمل و نقل عمومی هم در همان اندازه حائز اهمیت است.

وی گفت: روزانه 5 تا 7 میلیون نفر در تهران به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس تردد می نمایند که بیشترا قشر ضعیف هستند و اگر به موضوع حمل و نقل عمومی توجه نشود، آسیب های زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی توضیح داد: سیستم بورکراتیک دولت به درستی عمل نمی کند. مصوبات خوبی در زمینه حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی داریم، ولی متأسفانه اجرا نشده، مثلاً از مصوبه تأمین 19 هزار اتوبوس برای کلان شهر ها حتی یک مورد هم محقق نشد.

وی گفت: امیدوارم مصوبه اخیر تأمین 5 هزار اتوبوس به خاتمه برسد و مشابه موارد قبلی نشود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 5822

به "روزانه تا 7 میلیون نفر در تهران به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس تردد می نمایند ، بخش عمده آلودگی به کرونا به وسیله حمل و نقل عمومی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه تا 7 میلیون نفر در تهران به وسیله تاکسی، مترو و اتوبوس تردد می نمایند ، بخش عمده آلودگی به کرونا به وسیله حمل و نقل عمومی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید