رئیس مجلس آلمان: مرکل تا سال 2021 صدراعظم می ماند

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، ولفگانگ شویبله رئیس مجلس آلمان (بوندستاگ) مخالفت خود را با کناره گیری زودتر از موعد آنگلا مرکل از صدراعظمی این کشور اظهار داشت.

رئیس مجلس آلمان: مرکل تا سال 2021 صدراعظم می ماند

وی در تبادل نظر با رادیو براندنبورگ برلین گفت مرکل در مقام صدراعظم بسیار پیروز بوده و برای تمام دوره قانونگذاری انتخاب شده است.

شویبله تحویل این سمت به فردی دیگر در دوره قانونی را امری پیچیده و سخت نامید و تاکید نمود که چنین کاری اساسا با روح قانون اساسی آلمان در تضاد است.

رئیس مجلس آلمان از حزب دموکرات مسیحی با استناد به نظرسنجی های صورت گرفته از مردم آلمان گفت در حال حاضر اکثریت رو به رشدی در جامعه خواستار ماندن مرکل در قدرت هستند.

وی با این سخنان برآورد ها در خصوص احتمال کناره گیری مرکل به نفع آنگرت کرامپ-کارنباور رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی را نادرست خواند.

به گفته شویبله کناره گیری و معین جانشین مسئله ای است که در نظامهای پادشاهی دیده می گردد اما در یک نظام دموکراتیک، آرای مردم معین کننده است. از این رو هیچ کناره گیری به نفع فرد دیگری در اینگونه نظام ها اتفاق نمی افتد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1311

به "رئیس مجلس آلمان: مرکل تا سال 2021 صدراعظم می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس آلمان: مرکل تا سال 2021 صدراعظم می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید