رئیس شورای تهران: شورایاران رابط ما با محله ها هستند

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت شورایاری ها گفت: همه اعضای شورا نمی توانند به کل شهر احاطه داشته بلکه شورایاران هر محل می توانند رابط ما با هر محله باشند و مسائل را به ما منعکس کند.

رئیس شورای تهران: شورایاران رابط ما با محله ها هستند

به گزارش ایرنا محسن هاشمی صبح آدینه که پس از دادن رای در انتخابات شورایاری ها در شعبه انتخابیه مسجد فخریه ( میدان منیریه) حضور یافته بود به خبرنگاران اظهارداشت: شورایاری ها باید کم کم خود را بر محل حاکم و صندلی خود را نیز پیدا نمایند.

وی ضمن دعوت از پایتخت نشینان برای شرکت در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها که از ساعت 8 صبح امروز(چهارم مرداد) آغاز شده است تاکید نمود: مشارکت پایبن مردم در این انتخابات موجب می گردد افرادی که رای پایینی دارند انتخاب شوند.

هاشمی اظهارداشت: به هر میزان که مشارکت پایین باشد به همان میزان افرادی که رای پایینی دارند انتخاب خواهند شد و این به نفع توسعه شهر نیست.

وی اضافه نمود: در این وضعیت که دشمنان در کوشش برای بحران سازی هستند تداوم این حضور مردم می تواند بازخورد بین المللی داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه در قانون اساسی به تشکیل شورایاری ها تاکید شده است اضافه نمود: ساختار آن از رهبری آغاز شده و به دولت، مجلس، شورای شهر و شهرداری و در نهایت شورایاری ها ختم می گردد؛ این یک زنجیره است که اگر تکمیل نگردد چرخه خدمات رسانی به مردم معیوب است.

وی بیان نمود: این انتخابات توسط وزارت کشور و سربازان گمنام امام زمان(عج) رصد و نظارت می گردد.

  • از نخبگان، بانوان و صنوف دعوت کردیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تعداد متقاضیان شورایاری در این دوره انتخابات کاهش یافته اعلام کرد: یک تعارض منافع در این میان مطرح و کسانی که هر نوع رایطه قراردادی و استخدامی با شهرداری داشتند از شرکت در این رقابت منع شدند.

وی اضافه نمود: برای شرکت در این انتخابات سعی داشتیم نخبگان، بانوان و تمام صنوف را دعوت کنیم.

  • امتحام کردیم، نمی توان دو بار رای داد

هاشمی همچنین درباره فرآیند برگزاری انتخابات این دوره شویاری ها گفت: خودم شخصا امتحان کردم و به هیچ وجه نمی توان دوبار رای داد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان نمود: قبلا در محل زندگی خودم رای دادم و دوبار در دو محل متفاوت خواستم سیستم الکترونیک را چک کنم ببینم آیا دو بار می توان رای داد یا خیر که دیدم نمی گردد.

وی اضافه نمود: از صبح امروز به چند حوزه انتخابیه سر زده ایم، در کاشانک رای دادم و باقی صندوق ها رای مرا رد کردند.

  • در محله خودتان رای دهید

هاشمی در ادامه به شهروندان توصیه کرد که به اهالی محله خودشان رای بدهند تا از افراد همان محل حمایت گردد.

وی درباره نحوه فعالیت دست اندرکاران انتخابات نیز اظهارداشت: تمامی عوامل حاضر بودند، با متنانت مناسبی هویت افراد را چک می کردند و هر شخص می توانست به 9 نفر از روی فهرست موجود رای دهد.

هاشمی به ادامه بازدید هایش نیز اشاره و بیان نمود: مسئولان در ستاد کل این انتخابات حضور دارند و به صورت آنلاین می توانند ببینند چند نفر رای داده است؛ به طور مثال در یک حوزه که 600 نفر تا الان رای داده بودند، 30 درصد رای دهندگان زنان بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورایاری ها در 352 محله و دو محله نیز برای اقلیت ها تشکیل خواهد شد و برای آن یک هزار و 700 شعبه انتخابیه پیش بینی شده و 12 هزار و 313 نفر کاندیدا شده اند.

  • اعتبارنامه ها 3 هفته دیگر صادر می گردد

وی درباره فرآیند تایید صلاحیت شورایاران نیز بیان نمود: سعی می گردد سه تا چهار هفته بعد از انتخابات و اعلام اسامی منتخبان، اعتبارنامه آنان صادر گردد.

به گزارش ایرنا این انتخابات امروز تا ساعت 16 ادامه دارد و تا دو نوبت قابل تمدید است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1724

به "رئیس شورای تهران: شورایاران رابط ما با محله ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس شورای تهران: شورایاران رابط ما با محله ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید