درخواست تصویب سه فوریت تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه ، از التماس برای قرنطینه خسته شده ایم

به گزارش نوای پرنده پارسی، رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس در نامه ای به رییس مجلس خواهان استفاده از ظرفیت اصل 79 قانون اساسی شد و پیشنهاد کرد مجلس سه فوریت طرح تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه کامل و مدیریت و کنترل تمامی رفت وآمدهای بین شهری و درون شهری را به تصویب برساند.

درخواست تصویب سه فوریت تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه ، از التماس برای قرنطینه خسته شده ایم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در نامه عبدالکریم حسین زاده خطاب به علی لاریجانی آمده است: بنده و حضرتعالی هم در حال سپری کردن آخرین روزهای وکالت ملت در مجلس هستیم و باید به گونه ای رفتار کنیم که تاریخ و آیندگان درباره ما و انجام تعهدات مان قضاوت بهتری داشته باشند.

بی تحرکی و عدم دخالت مجلس در مهم ترین موضوعات کشور حکایت از کم نظارت و یا بی نظارت شدن کشور از جانب مجلس شورای اسلامی است.

علی ای حال برای انجام وظیفه بنده و جنابعالی هنوز دیر نشده است. متاسفانه شواهد نشان می دهد بیشتر بخش ها موضوع کرونا را پیشتر جدی نگرفته بودند و امروز هم با تعلل در حال پذیرفتن وخامت اوضاع هستند.

از طرفی نمایندگانی مثل من هم از التماس برای قرنطینه و انجام سایر امور ضروری خسته شده ایم و امیدی هم به اقدام قاطع و موثر نداریم.

بی پرده به شما می گویم و به سمع و نظر ملت هم می رسانم اگر امروز دولت در تعطیلی کامل کشور و یا قرنطینه نقاط بحرانی تعلل می نماید و یا احتیاج نمی بیند، اما مجلس این امکان را دارد که درباره امر مهمی مانند قرنطینه و تعطیلی راساً اقدام نموده و به دولت ابلاغ کند. مجلس باید وظیفه ذاتی خودش را انجام دهد نه اینکه منتظر تصمیم دیگران بماند و یا از آنان بخواهد.

حتما اطلاع دارید ظرفیت های اصل 79 قانون اساسی این امکان را به مجلس می دهد که در صورت احتیاج، کشور را برای 30 روز در حال تعطیلی کامل قرار دهد و در صورت احتیاج آن را برای 30 روز دیگر تمدید کند.

بنده از جنابعالی درخواست دارم در اولین جلسه مجلس که با فراهم شدن تمهیدات لازم به طور آنلاین برگزار خواهد شد و در اولین فرصت در همین ایام برپایه استفاده از ظرفیت اصل 79 قانون اساسی و با موضوع تعطیلی کلیه مراکز دولتی، عمومی و خصوصی، آنالیز گردد و در نهایت با همت مجلس شورای اسلامی، کشور برای یک ماه کامل (تا خاتمه فروردین) تعطیل اعلام گردد و تمامی رفت وآمدهای بین شهری و درون شهری به صورت جدی مورد مدیریت و کنترل قرار گیرد.

جناب آقای دکتر لاریجانی امروز ایران و ایرانی در خطر است و ما هم مسئولیت سنگینی بر عهده داریم که بر اساس آن مورد قضاوت تاریخ، وجدان های آزاده و عدل الهی قرار خواهیم گرفت. پس تاکید دارم و درخواست می کنم تا دیر نشده هر چه سریع تر با تصویب سه فوریت تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه کامل و مدیریت و کنترل تمامی رفت وآمدهای بین شهری و درون شهری، جان هموطنان عزیزمان را در برابر ویروس مهلک کرونا محافظت کنیم. باور بفرمایید ایران با یک فاجعه تاریخی و انسانی چند گام بیشتر فاصله ندارد و همین موضوع باید عزم ما را برای تصمیم های عاجل و درست صدچندان کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4099

به "درخواست تصویب سه فوریت تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه ، از التماس برای قرنطینه خسته شده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست تصویب سه فوریت تعطیلی کامل کشور به مدت یک ماه ، از التماس برای قرنطینه خسته شده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید