خبرنگاران دادگاه با توجه به ظرفیت قانونی اقدام به صدور رای در خصوص قتل رومینا نموده است

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران- خبرنگاران- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن تشریح ابعاد رای پرونده قتل رومینا اشرفی گفت: این پرونده توسط قضات باسابقه و به دور از هر گونه جوسازی و بر اساس ظرفیت قانونی موجود رسیدگی شده است.

خبرنگاران دادگاه با توجه به ظرفیت قانونی اقدام به صدور رای در خصوص قتل رومینا نموده است

به گزارش روز آدینه خبرنگاران از مرکز رسانه قوه قضاییه، مهدی فلاح میری، ضمن تشریح ابعاد رای صادره برای رضا اشرفی و بهمن خاوری بیان کرد: بر اساس رای دادگاه بدوی، قاتل رومینا اشرفی به اتهام قتل عمد از جنبه عمومی جرم به 9 سال حبس و پرداخت دیه و فرد دیگر (بهمن خاوری) به دو سال حبس و تبعید محکوم شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با تاکید بر اینکه این رای قابل فرجام خواهی است، گفت: دادگاه با توجه به ظرفیت قانونی موجود اقدام به صدور رای نموده است.

وی توضیح داد: پرونده قتل رومینا اشرفی توسط قضات باسابقه و به دور از هر گونه جوسازی و بر اساس ظرفیت قانونی موجود رسیدگی شده است.

وظیفه دستگاه قضایی اجرای قانون است و ابزار قاضی برای برقراری عدالت اجرای قانون است

فلاح میری در خاتمه تاکید نمود: قانون در حال حاضر در مورد قتل فرزند حداکثر مجازات را، حبس و دیه قرار داده و دادگاه نیز بر همین مبنا اقدام به صدور رای نموده؛ از طرفی وظیفه دستگاه قضایی اجرای قانون است و ابزار قاضی برای برقراری عدالت اجرای قانون است.

به گزارش خبرنگاران، رومینا اشرفی دانش آموز 13 ساله تالشی در ششم خرداد ماه به دلیل اختلافات خانوادگی به دست پدرش در حین خواب به قتل رسیده بود.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4902

به "خبرنگاران دادگاه با توجه به ظرفیت قانونی اقدام به صدور رای در خصوص قتل رومینا نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دادگاه با توجه به ظرفیت قانونی اقدام به صدور رای در خصوص قتل رومینا نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید