حضور رئیس فدراسیون فوتبال سوریه در باشگاه پرسپولیس

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، رئیس فدراسیون فوتبال سوریه که همراه با تیم ملی این کشور به تهران سفر نموده است، با دعوت این باشگاه و با هدف دیپلماسی ورزشی و صلح و آرامش با فوتبال، صبح امروز در ساختمان مرکزی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس حضور یافت و با جعفر سمیعی ملاقات و گفتگوی صمیمانه ای داشت.

حضور رئیس فدراسیون فوتبال سوریه در باشگاه پرسپولیس

ژنرال حاتم غایب مدافع پیشین تیم ملی سوریه که چند سالی است به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال سوریه برگزیده شده است با قبول دعوتی که صورت گرفت، امروز در باشگاه پرسپولیس حضور یافت و با مدیر عامل سرخپوشان ایران ملاقات کرد.

در این نشست، ابراهیم شکوری، معاون اجرایی، علی عطایی، مدیر اقتصادی، اداری و پشتیبانی و کاوه علی اسماعیلی، مدیر روابط عمومی باشگاه نیز حضور داشتند.

این دعوت و جلسه در راستای دیپلماسی ورزشی و همچنین برقراری صلح و آرامش با فوتبال برگزار گردید و در جریان آن، مصاحبه و تبادل نظرهای صمیمانه ای درباره فوتبال و توسعه آن صورت گرفت.

رئیس فدراسیون فوتبال سوریه در جریان صحبت های خود با اشاره به اینکه در قامت مدافع تیم ملی سوریه برابر تیم ملی ایران و علی دایی بازی نموده و از فوتبال ایران شناخت دارد، سوالاتی را درباره شرایط باشگاه ها و فوتبال باشگاهی در ایران عنوان کرد.

وی اعتقاد داشت؛ با توجه به سطح علاقمندی مردم ایران نسبت به فوتبال، جمعیت بیش از 80 میلیون نفری ایران، ظرفیت برگزاری لیگ سطح اول خود را با بیش از 16 تیم دارد.

حاتم غایب همچنین با اشاره به اینکه پرسپولیس جزو تیم های شناخته شده و دارای محبوبیت از ایران در سوریه است، ابراز امیدواری کرد؛ سوریه روزی میزبان یکی از اردوهای پرسپولیس باشد.

وی در ادامه صحبت های خود اضافه نمود: به من گفته اند پرسپولیس در ایران نزدیک به 40 میلیون طرفدار دارد و این طرفداران در سراسر کشور هستند و این بسیار جالب توجه است.

جعفر سمیعی نیز در این جلسه با اشاره به پیشرفت ها و ارتقا فنی فوتبال سوریه در یکی، دو دهه اخیر و ظهور بازیکنان مطرح در سطح آسیایی ابراز امیدواری کرد؛ فوتبال دو کشور در گذر از مشکلاتی که دارند، در آینده، تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و از فوتبال به عنوان مقوله ای محبوب برای آحاد مردم در جهت توسعه و برقراری صلح و آرامش بهره گرفته گردد. وی همچنین برای مردم سوریه آرزوی صلح و آرامش کرد.

در جریان این جلسه از بازیکنانی چون؛ عمر ماهر خربین که تا کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا پیش رفت و عمر سومه نیز صحبت به میان آمد و ابراهیم شکوری و علی عطایی درباره فوتبال ایران و سوابق و شرایط حال حاضر باشگاه پرسپولیس، توضیحاتی را ارائه کردند.

رئیس فدراسیون فوتبال سوریه هم ابراز خوشحالی کرد که سطح تعاملات و فرهنگ فوتبال آسیا به حدی رسیده است که رئیس یک فدراسیون می تواند برای بازدید از باشگاه های کشور دیگر برود و در ادامه ضمن دعوت از جعفر سمیعی برای سفر به سوریه، شماره تلفن وی را نیز برای پیگیری این امور گرفت.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در انتها این نشست، ضمن قدردانی مجدد بابت پذیرش دعوت باشگاه، از سوی رئیس فدراسیون فوتبال سوریه، پیراهن پرسپولیس منقش به نام حاتم غایب و همچنین تعدادی صنایع دستی ایرانی را به وی هدیه کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6655

به "حضور رئیس فدراسیون فوتبال سوریه در باشگاه پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رئیس فدراسیون فوتبال سوریه در باشگاه پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید