توئیتر هزاران حساب مصری و سعودی شایعه پراکن علیه ایران را حذف کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، شبکه اجتماعی توئیتر هزاران حساب مرتبط با عربستان و مصر و چند کشور دیگر را به علت شایعه پراکنی علیه ایران، ترکیه و قطر حذف کرد.

توئیتر هزاران حساب مصری و سعودی شایعه پراکن علیه ایران را حذف کرد

به گزارش گروه بین الملل نوای پرنده پارسی، خبرگزاری رویترز ، امروز (پنجشنبه)، گزارش کرد که شبکه اجتماعی توئیتر هزاران حساب مرتبط با عربستان سعودی، مصر، اندونزی، هندوراس و صربستان را که اقدام به شایعه پراکنی علیه سه کشور ایران، ترکیه و قطر می کردند، حذف کرد.

به گزارش رویترز، توئیتر 2541 حساب را در مصر به علت مشارکت در انتشار شایعات علیه ایران، قطر و ترکیه، حذف کرد.

شرکت توئیتر تاکید نمود: اطلاعاتی به دست آمده نشان می دهد که آنها [حساب های حذف شده] دستوراتی از جانب حکومت مصر دریافت می کردند.

توئیتر همچنین 5350 حساب را که از آنها برای تمجید از رهبران عربستان و انتقاد از فعالیت قطر و ترکیه در یمن استفاده می شده است، حذف کرد.

به گفته رویترز صاحبان حساب های یادشده از کشورها مختلفی از جمله عربستان سعودی، مصر و امارات اقدام به شایعه پراکنی می کردند.

در همین ارتباط، پیشتر، آژانس های اطلاعاتی و روزنامه های آمریکایی افشا نموده بودند که دو کارمند دارای تابعیت عربستان سعودی در شرکت توئیتر، به مدت 6 سال اطلاعات کاربران را برای دولت سعودی ارسال می کردند (جزئیات بیشتر).

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4187

به "توئیتر هزاران حساب مصری و سعودی شایعه پراکن علیه ایران را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر هزاران حساب مصری و سعودی شایعه پراکن علیه ایران را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید